Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkartonra lehet tapétázni?

Gipszkartonra lehet tapétázni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ugyanúgy kell eljárni mint pl. glettelt falon? Esetleg elő kell kenni valamivel? Papír alapú habosított tapétáról van szó.
2017. márc. 6. 17:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én lekenném mélyalapozóval, hogy ne rántsa ki a vizet a tapétaragasztóból.

Festés előtt is le szoktam mélyalapozózni ugyanilyen okból, meg ki is keményíti a

2017. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Őszintén bevallom, hogy már le lett tapétázva. Kapott festést is 2 rétegben. 1 hét után lett tapétázva...viszont másnapra az összes csík ráncos lett ami nem tűnt el. Elképzelhető, hogy a mélyalapozó hiánya okozta a ráncosodást?
2017. márc. 6. 18:06
 3/20 A kérdező kommentje:
Természetesen a hozzá kadott Metylan spezial ragasztóval lett bekenve a fal. A tapétára nem javasolták a ragasztót mert nyúlós fajta.
2017. márc. 6. 18:09
 4/20 A kérdező kommentje:
kapott*
2017. márc. 6. 18:09
 5/20 anonim ***** válasza:
hát én lekentem ragasztóval a gipszkartont,meg a tapétát amire nem kellett volna és szépen feldobtam. Hibátlan lett
2017. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Ottva hiba, hogy nem kented a tapétát. Azért lett tiszta ránc. A papír alapú tapétákat mindíg kenni kell. A tapétán általában jelölve is van. Aki ezt tanácsolta neked, azt elküldeném az anyukájának a nedves hátsójába, de talán még meg is kocogtatnám az okoskodó kis buksiját... A papír tapéta ilyen, nyúlik, de áznia kell 3-5 percet mielőtt a falra kerül. Legközelebb vegyél vlies tapétát. Ott csak falat kell kenni metylan direct ragasztóval, és a végeredmény parádés.

Amúgy tapétázás előtt célszerű alapozóval lekenni a felületet, hogy ne száradjon el idő előtt a ragasztó. Régebben ezt kihigított ragasztóval oldották meg. De inkább az alapozó ;-) De lényeg a lényeg, a tapétát amit felraktál kenni kellett volna. Sajnos ez drága tanulópénz lett.

2017. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Holnap újra kezdem majd. Még szerencse, hogy magamnak csináltam és csak 1 tekercset csesztem el. Még van 1 tartalék. Amúgy 6300 Ft-volt 1 tekercs.
2017. márc. 6. 20:10
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért előtte szedd le az elcseszettet :-) A tapéta cimkéjét meg lefotózhatnád, és feltölthetnéd hogy pontosabbat is tudjak mondani :-)
2017. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek: [link]


[link]


remélem olvasható :)

2017. márc. 6. 21:02
 10/20 A kérdező kommentje:

Van még itt is leírás róla ez az a tapéta.

[link]

2017. márc. 6. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!