Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez milyen üveg lehet?

Ez milyen üveg lehet?

Figyelt kérdés

Szóval a tuskabinom csusztatós ajtaját levettem és amikor falhoz doltöttem egyszerüen szétfolyt minden irányba a keretbe levő üvegtartartalom a keretet a kezemben tartva. Na most igazából arra lennék kíváncsi, hogy ez biztonsági üvegnek számit vagy mi?

Plexire esetleg egy egyszerű üvegre valamien műanyagfóliával bevonva kitudnám cserélni?

itt a kép miután szétesett.


[link]


2017. márc. 15. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy biztonsági (edzett) üveg volt. A benne lévő feszültség miatt törik morzsákra, ami direkt így tervezett. Ha simán éles darabokra törne mint az edzetlen üveg, akkor egy elcsúszás-nekiesés simán okozhatna életveszélyes vágásos sérülést.
2017. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És plexi üveggel tudnám a régi biztonsági üveget helyettesíteni? vagy esetleg síma üveggel amire egy műanyag átlatszó réteget viszek fel? Mert igy belefog kerülni több mint 100€ba és azért pedig veszek már új kabint.
2017. márc. 15. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A plexi nem jó, mert puha és hamar be mattul, meg szerintem az ára simán veri az edzett üvegét. Rakhatsz sima üveget is, de ha valaki belekönyököl, vagy beleesik, akkor neked annyi, mert ez már gondatlanságnak minősül. Vannak üvegesek akik legyártják az üveget, méretre vágják, kifúrják,és le is edzik. Nem egy nagy ügy az edzés, pár ezerrel drágítja csak a számlát. A fóliával meg ugyan az a baj mint a plexivel. Nem elég kemény a felület, és a mindennapos tisztítás tönkre vágja.
2017. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!