Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőcserélős szellőztető -...

Hőcserélős szellőztető - megéri beszereltetni?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy hőcserélős szellőztető beszerelésén a hálóba és a gyerekszobába. Azt olvasom több gyártó oldalán, hogy 88-90 %-os hatékonysággal működnek, nem kell szellőztetéshez ablakot nyitni és kiengedni a meleget. Nem olcsó, 150.000-től 320.000-ig találtam készülékeket. Megéri? Ha igen, melyik a jobb? Segítsetek légyszi!

2017. márc. 30. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak 2 szobába? Az valahogy furcsa nekem. Ilyent még nem hallottam. Ilyenkor az egész házat/lakást csinálják meg. Pár napja olvastam egy cikket, hogy amit a hőcserélős szellőztetésen megspórolnak egy passzívházba, az bőven elmegy a villanyra. Ráadásul az emberek megszokták, és szeretnek szellőztetni, ablakot nyitni.
2017. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz megéri alatt?

Megtérül-e az ára azáltal hogy nem engedsz ki meleget szellőztetésnél? Tuti nem.

2017. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem csak az energiamegtakarítás, hanem a beépíthető szűrők miatt gondolom azt, hogy megéri. Idén még nem tudtam kijönni a tavaly novemberben elkezdődött köhögésből, és a család többi tagja is visszacsúszik valamennyire.

Ha azt vesszük, hogy nem kell egy hetet betegállományban lennem magam vagy valamelyik gyerek miatt, és így teljes bért kapok, akkor sem éri meg szerintetek?

2017. márc. 30. 23:56
 4/5 anonim ***** válasza:

5 hónapja köhögtök? Ezzel elsőnek orvoshoz fordulnék, súlyos is lehet.

Én pl ebben a téli szezonban nem voltam megfázva egyszer sem, nincs hőcserélőnk. De ez nem bizonyít semmit.

Ez olyan dolog amiben vagy hisz valaki vagy nem.

Aki hisz az beszerelteti és utána ecseteli hogy milyen fantasztikus dolog.

Ha te hiszel benne akkor szereltesd be, az egészséget nem lehet pénzben kifejezni vagyis mindenképp megéri.

2017. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont a lakás egy dolog. A kinti levegővel mindenképpen érintkezel, sztem ez ilyen téren nem jelent sokat. Viszont lehet fix páratartalmat is tartatni, de ez plussz pénz. A szűrőknek jó szerepe van a pollenek ellen. Az állandó köhögést én kivizsgáltatnám, esetleg allergia is lehet, vagy száraz levegő, vagy túl nagy hőfok különbség ami igénybe veszi a szervezetet, vagy gyenge immunrendszer.
2017. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!