Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos átfolyós zuhanyt...

Elektromos átfolyós zuhanyt szeretnék venni. Hány kW-ost lehet komolyan venni? Mi az a vízhozam, ami normális?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 4. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. 5-6 kW alatt inkább csak kezet mosni jó, vagy mosogatáshoz meleg vizet csorgatni belőle. 8-10 kW körül már lehet alatta normálisan zuhanyozni is.
2017. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el,jobban jársz .
2017. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sógoromék a nyaralójukban szereltettek fel ilyet, csak arra nem számítottak, hogy olyan nagy a belső ellenállása a készüléknek, hogy a kicsi vízhozam mellett ez nem igazán a megszokott "zuhany".
2017. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 RigaPeti válasza:

Ilyenen én is gondolkodtam, ami a szűk keresztmetszete a dolognak, hogy a háztartásokban általában 16 Amper szokott lenni maximum, ebből máris kiszámítható, hogy 230 V esetén a 3,68KW os lehet maximum, legyen 3,5 KW az egyszerűség kedvéért. Ez elég kevés a hideg víz azonnali felmelegítéséhez, de kompromisszummal mégis elfogadható lehet : Léteznek víztakarékos zuhanyfejek, ami nagyon vékony lyukakon engedi ki jóval kevesebb vizet. Ha emellé bevállalod, hogy nem gőzfürdőzni akarsz, hanem csak egy éppen meleg vízzel megoldani a teendőket, akkor szerintem működhetne a dolog.

Tervezek megszabadulni a 80 literes bojleremtől, és vagy ilyen lesz vagy csak egy 20 literes helyette. Teljesen felesleges egy " agglegény " háztartásban 80 liter vizeket melegítgetni. Mondjuk én egy jegesmedve vagyok nekem a tusoláshoz már bőven elegendő egy 30 fok körüli víz...

Ha alakult valami, számolj be róla ;)

2017. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, nem melegíti fel átfolyó rendszerben eléggé a szükséges vízmennyiséget a háztartásban rendelkezésre álló energia. Ha hideggel kevered, épphogy langyos vizet kapsz, ha nem kevered, akkor kevés a vízhozama.


Más gond is van vele: Az átfolyó rendszerű berendezésekben szeretnek a bacik eszméletlen módon elszaporodni, mivel szabad kifolyású, kisnyomású a cucc, ráadásul a 30...50 fokos hőmérséklet a különféle egészségtelen vagy gusztustalan organizmusokat nem elöli, hanem épp ellenkezőleg: elszaporítja. Vagyis "öreg szagú" víz jön belőle egy idő után, illetve egyes kórságokat szedhettek össze te vagy a vendégeid egymástól, neadj isten fekete alga cafatok kezdenek el jönni a csapból, stb..


Szállodákban kísérleteztek a 80-as években ezzel a technológiával, mert így nem kellett (volna) a hatalmas víztárolós bojlereket üzemeltetni.

Miután sorozatosan betegedtek le legionárius betegségben vendégeik, (szálloda betegségnek is hívták, ha rákeresel) a végén visszatértek a jó öreg hőtárolós bojlerekhez.


Ha mindenképp átfolyós kell, akkor gázbojlert használj. Kapható palackosban is, de egy szerelő át tudja alakítani a földgáz üzeműt is. Ennél a kategóriánál a 9...10kW igencsak minimálisnak számít, így rendszeresen 70..80 fokos vízzel átfertőtleníthető a rendszer és elmaradnak a fent leírt, kellemetlen mellékhatások...

2017. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!