Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítom a fürdőszobámat....

Felújítom a fürdőszobámat. Gond lehet a párásodással? (Lent)

Figyelt kérdés

Belvárosi nagypolgári lakás,amit a háború után 3!lakásra osztottak. Nagyon olyan "tegyünk bele fürdőszobát a parasztnak" stilusu.

Nagy és rossz helyen van.

Gipsz karton fallal leválsztanék belölle egy darabot.Szelőzési lehetőség nincs (valamai kerek cucc a falon a tulaj szerint az szellőző,a kémény béleléskor csinálták). Hogy oldhatnám meg,hogy ne legyen semmi penészedés,akármi.



2017. máj. 10. 20:32
 1/10 anonim válasza:

Komolyan úgy olvastam,hogy párosodással.Ki is kerekedett

a szemem egyből.

2017. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet baj a párával, én neki se kezdenék amíg erre nincs megoldás.
2017. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A falon van egy lyuk, ami a kéménybe vezet? Van bármilyen berendezés ebbe a kéménybe elvezetve? Mert ha igen, akkor ez életveszélyes, szakszerűen le kell(ene) zárni.


Gondolom azért alakították ezt így ki, mert előtte penészedett, ha most leválasztasz belőle egy részt és ez a lyuk nem lesz benne, akkor ismét penészedni fog.

2017. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A penészesedést borítékolni lehet. Amellett meg a gipszkarton se túl kompatibilis megoldás a fürdőszobában. Van ugyan impregnált karton, de nagyon kell vigyázni a gletteléskor is, hogy semmilyen rés ne maradjon, mert a karton magába szívja a nedvességet, és vetemedik.
2017. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kerek cucc állitolag a lithofba vezet.

Ezt nem tudtam ellenörizni. De biztosan annak a falán van. (Nem a kéménybe vezet)

2017. máj. 10. 22:06
 6/10 A kérdező kommentje:

A kerek cucc átalakìtás után is fürdöben marad.

A fürdőszoba kialakitásakor szerintem nem forditottak sok figyelmet a penészedésre,meg másra sem,csak legyen benne...(azon keresztül lehet a konyhába jutni)

2017. máj. 10. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Menj be az alattad, vagy feletted lévő lakásba, ahol nem falazták el a lichthofot és nézd meg pontosan hol van. Ide kivezethetsz szellőző csövet egy csőventilátorral és meg van oldva a probléma.

Még kérdés, hogy mi lesz a leválasztott részben. Ha pl. csak egy tároló, arra tehetsz áttört ajtót és beszellőzik a másik helyisége.

Még a lefolyókkal is gondod lesz, ha máshova teszed a fürdőt.

2017. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kerek cucc levan zárva lithof felé,azaz nem szellőzik.

Utána nèztem:a gázos bojler miatt,ott nem szabad ilyen szelőzést beépiteni nehogy vissza szívja a co-t.

Viszont a gipsz karton falon csináltam 1kis lyukat.

Esetleg ha beépitenék egy ventillátort az segitene.?

2017. máj. 13. 09:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ventilátort építesz be, az feltehetően segíteni fog. Figyelj oda viszont, hogy a levegő legalább akkora rés(-ek) en befelé is tudjon áramolni, mint amilyen lyukon keresztül kiszivattyúzod. Hova, milyen helyiségbe szívnád egyébként a levegőt?
2017. máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A levegő utánpótlás biztosítására új ablakok esetén a legjobb megoldás a rejtett ablak szellőző.
2020. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!