Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízbázisú festéket kültéren...

Vízbázisú festéket kültéren lehet-e használni tartós eredmény remélve?

Figyelt kérdés
Nem mossa le a víz? Ha előtte oldószeres festék volt akkor annak eltávolítása után festhetek vízbázisúval ? Valami speciális kezelés kell előtte ?

2017. máj. 31. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy fát, betont, vakolatot, vagy mit akarsz festeni.

Én a kerítésem betonalját vízbázisú festékkel festettem le. Természetesen a megszáradás után vízálló.

A kőris léceket is vízbázisú vékonylazúrral húztam át három rétegben. Száradás után vízálló.

(Ha nedvesen jön rá a zuháré, akkor nyilván lemoshatja. Mint ahogy az ecsetet is azonnal vízben teljesen tisztára lehet kimosni. De ha megszárad és kikeményedik, teljesen időjárás álló. (Természetesen kültéri használatra ajánlott termékekről beszélek!)

2017. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értékes számomra a tapasztalatod. A bejárati ajtómat végül is oldószeressel festettem be, mert nem sikerült teljesen eltávolítani a régi oldószeres rétegeket. De annak alapján amit írtál a jövőben inkább a vízbázisút fogom használni új faanyagnál. Üdvözlettel
2017. jún. 2. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!