Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műgyanta padlóval kapcsolatban...

Műgyanta padlóval kapcsolatban hol kaphatok elegendő és megfelelő információt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy műgyanta padló készítésével kapcsolatban hol juthatok elegendő és megfelelő információhoz? Nem akarok semmilyen céget megbízni a kivitelezéssel. Saját magam akarom csinálni teljesen egyedire. Főleg az érdekelne, hol lehet nagy választékban kapni, ahol ellátnak használati utasítással is?

Egyből megnéztem az obi, praktiker, bauhaus oldalát, de nem csak hogy nem lehet kapni náluk, teljesen nulla az információjuk. Felvettem már kapcsolatot 1-2 esetleges forgalmazóval, de nem adtak semmi infót, hanem egyből felmérni akartak és kiszállást fizettetni és egyebek.



2017. jún. 12. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyártók honlapját érdemes nézegetni, onnan sokat lehet tanulni: sika, sto, basf (németül), remmers. De a műgyanta egy nagyon speciális dolog, akár 4-5 rétegből (1-1 réteg is több alkotórészből tevődik össze), nem biztos, hogy érdemes házilag belefogni. Mi az a speciális, elárulod?
2017. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagyis nem speciális, hanem egyedi, amit szeretnél.
2017. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

saját rajz alapján készült padló. Ilyesmi:

[link]

[link]

Ehhez jobban hasonlít: [link]

Megvan már a rajz-terv csak kivitelezni kellene, de semmi képen sem szeretném másra bízni.

2017. jún. 12. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokták, h az utolsó réteg kivételével elkészül a műgyanta padló, utána jön a grafikus, megfesti a mintázott felületet, aztán megint a műgyantás és megcsinálja a színtelen fedőréteget.
2017. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Írd be a google-ba, hogy kétkomponensű múgyanta öntés [link]

De két dolgot nyilván érdemes tudni. A térhatású ábrák csak egy adott irányból élvezetesek. Az a felület amiről azt írtad, hogy "ehhez jobban hasonlít" az csak a fotózás irányából látszik ilyen klassznak. Oldalról, vagy szemből semmitmondó.

Ez amúgy egy szakma, nulla elmélettel és nulla gyakorlattal ne kezdj bele egyből. Én csinálnék néhány 40x40 cm-es beton hasábkát kis peremmel, és gyakorolnék. Mikor már 40x40 centin jól megy, akkor esetleg még egy méter-szer-méteres helyen is tesztelném. Csak utána készítenék ilyen dizájnos padlót.


Amúgy az angolok egypennis érméből csinálnak szép padló felületeket: [link]

2017. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért is írtam, hogy hasonlít, mert én rajzot terveztem, nem fotót. Csupán annyiban hasonlít, hogy a természet adott része felül nézetből. Van olyan helység, ahol kipróbálhatom :) A rajz részével nem hiszem, hogy probléma lenne, azt már több alkalommal csináltam falra és mennyezetre, csupán műgyantához nem volt még szerencsém.
2017. jún. 14. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!