Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Puffertartály vagy gázkazán?

Peterkrisz kérdése:

Puffertartály vagy gázkazán?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mibe érdemesebb beruházni puffertartályba vagy kondenzációs kazánba? Jelenleg egy Toya S23-as kazánom van amivel kb. 105 m2 hasznos alapterületet fűtök. A kazán jól kifűti a házat, de nagyon sok tüzelőm elmegy egy szezonban. Értem ezalatt, hogy pl. az elmúlt télen elfűtöttem 22 m3 fát és 20 mázsa szenet + amit házkörül találtam hulladék fa. Az átmeneti időszakra kellene valami megoldás amikor nem kellene annyira fűteni, mint rendes hideg esetén. Mit javasoltok? Tavaly már ki lett cserélve az összes ajtó, ablak műanyagra, idénre tervezem még a födém leszigetelést 15 cm kőzetgyapottal.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 14. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az jó sok amit elfűtesz.... nekünk van vegyes+puffer és kombi gáz is. A vegyest csak hétvégente használjuk amikor otthon vagyunk, amúgy a gázt használjuk,hogy ne a hidegbe essünk haza, meg telente egy hetet nyaralunk és hát arra az időre gondolva lett a gáz berakva,de jól rászoktunk :) Viszont volt olyan tél amikor a vegyeshez hozzá se nyúltunk és ugye ha az ember nem jut kedvezően fához akkor biza ugyan ott voltunk a gázzal mint a fával.
2017. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kondiscirkó , az olcsóbb automatikus és nincs vele meló . A gáznál jelenleg nincs hétköznapi embereknek jobb kitalálva .
2017. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is inkább a gáz felé hajlok, mert este nagyon meleg van, reggelre viszont eléggé lehűl a ház. A puffer szobatermosztátos vezérléssel lenne megoldva, de nem tudom, hogy elég lenne-e ha este felfűtöm a puffert és csak másnap fűteném fel újra, ez függ a kinti hőmérséklettől. A gáz pedig állandó hőmérsékleten tartaná a házat. Azt még tudni kell, hogy a csövezés is cserélve lenne, mert jelenleg régi gravitációs rendszer van kiépítve, de van benne keringető is. A gázhoz át kellene alakítani a meglévő átfolyós vízmelegítő kéményét, mert annak a helyére lenne feltéve a kazán. Beruházásban drágább lenne a gáz mint a puffer, de utána a gáz lenne kényelmesebb. Ezért nehéz a döntés.
2017. jún. 14. 17:19
 4/14 anonim ***** válasza:

vegyes kazán, hozzá megfelelő méretű puffer, + termosztát.


én a leghidegebb napokon is max 2* pakolom tele a kazánt, a termosztát meg tartja 22 fokon a házat. ha melegebbet akarok, vagy a szexhez kell egy kis hangulatvilágítás, akkor ott a kandallóm.

2017. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

fával meg szénnel már nem éri meg fűteni, nekem legalábbis.

gázzal sokkal olcsóbban kijövök, már ha az elmúlt évek gázár csökkentését nézem, és hogy mennyi fát meg lignitet tüzeltem el.

ami te eltüzeltél az sok, nem vészesen, de azért nem kevés.

nyilván egy köbméteres puffer-al jobban kijönnél, nálam is az a baj, hogy nem tudom szabályozni a kazánt.

hiába a huzat szabályzó, a többlet meleggel nem tudok mit kezdeni.

ezért szokott néha 25-28 fok lenni a házban...ha meg nem rakok rá akkor meg ja...

2017. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köbméteres tartályt nem is tudnék berakni, mert a kazánház belmagassága 210 cm, az ajtónyílás meg csak 90-95 cm. Így magasság szélesség arányban elég rossz a helyzet. Hacsak nem bent hegesztettném össze, de akkor ott is kellene nyomáspróbázni.
2017. jún. 14. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekünk is 1000literes a puffer, ez volt a minimum méret,hogy azért legyen valami értelme is,ha már sok pénzt áldozunk rá. 130m2 a ház.
2017. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

85 cm átmérőjű és 1,9 m magas tartály körülbelül 1 köbméter. Az a baj, hogy ez a nagy hidegekben nem fogja kibírni 1 napig.

22 köbméter? Gondolom ez sima köbméter és puha fa. Mennyibe kerül? Szén a 4500 forintos barnaszén?


Esetedben én mindenképpen a kondenzációs kazánt ajánlom, mondom ezt úgy, hogy van puffertartályunk, s körülbelül 55 erdei köbméter fánk. De mai gázárak mellett ha fával 140 ezerből kifűt valaki egy házat, akkor egy jó kondenzációs kazánnal 160-170. Tehát nincs miről beszélni.


Azzal nem feltétlenül érte k egyet, hogy ki kell cserélni a régi csöveket. Ami egyszer hátrány (sokáig tart felfűteni a több vizet), az utána előny lesz (tovább tartja a meleget). Ami fontos, hogy kell egy hőcserélő a kondenzációs kazán elé, hogy az külön legyen a rendszer összes koszától.

2017. jún. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs módod a ház körül valamennyi fát megtermelni, akkor válts gázra. Manapság az éri meg jobban. Kérdés, persze, hogy Putyin úr mikor teker egyet a gázcsapon.

Én amúgy a fatüzelésnek vagyok a híve, de esetedben valóban legalább 1 köbös tartály kellene, és az is csak alacsony fűtési módnál (fal-, ill. padlófűtés) lenne elég.

2017. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Azért számoljátok bele, hogy a gáz amíg az ember a kilowattokat számolgatja nyilván drágább, de még tűrhetőnek tűnik, de hiába a rezsicsökkentés, mert azt elcsalják a fűtőértékkel. Ezt soha elismerni nem fogják hivatalosan, de a gyakorlatban ez van.


Nálunk egyébként van fa is, gáz is egy rendszeren, ha nincs fűtve a vegyes kazánban automatikusan indul a gázkazán, így ha spórolni akarunk fűtünk fával, de reggel meg ha távol vagyunk nem akarunk hideget és ez is meg van oldva ezzel.

2017. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!