Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátort be lehet kötni a...

Radiátort be lehet kötni a fűtési rendszerbe flexibilis csővel?

Figyelt kérdés
Panelban lakok és a fűtéscsövek elég rosszul vannak kialakítva. Az a gondom, hogy a két csőcsonk faltól mért távolságai között 1 centi eltérés van. Ezzel most szembesültem, miután levettem a régi radiátort. Arra gondoltam hogy a felső csonkot simán bekötöm, az alsó résznél pedig egy flexibilis csövet teszek be. Kibírja a flexibilis cső a forró vizet? Meg lehet ezt így oldani, vagy másképpen oldják meg a szerelők az ilyen problémákat?

2017. jún. 18. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos azzal ez nem megoldható,túlságosan baleset veszélyes .
2017. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt már egyszer megkérdezted, akkor is válaszolták, hogy nem lehet. Szerinted pár hét alatt mennyit változott a tudomány álláspontja erről?

Vagy arra bazírozol, hogy azok akik ellenezték most nem veszik észre a kérdésed. Ha ennyire akarod a sok ellenző véleménye ellen is, akkor csináld.

2017. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZ67 ***** válasza:
Nekem évek óta flexivel van bekötve. Mivel a régi radiátor magassága, meg az új nem egyezett meg, egészen pontosan 50 mm volt a difi. A felső be lett kötve fixen, az alsónál meg a csőhosszból vissza lett vágva, hogy beférjen egy flexi. A rend kedvéért mindkét bekötésnél van elzáró (régen nem volt, csak felül), így ha bármi baja van, akkor lehet télen üzem közben is cserélni. A csőnek természetesen forróvíz flexi csövet kell venni, ilyen van pl a boyler bekötéseknél is. (Ha kell, megoldom, hogy képet is küldjek róla.)
2017. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a #3-as mondja... miért ne lehetne bekötni, a bojler is azzal megy. Amúgy egy centi nem sok, elmész szépen vmelyik vizes boltba és veszel idomokat felülre és alulra is. Felülre egy toldást, alulra meg két könyököt, s otthon összehozod őket.
2017. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2-es: Az előző kérdést nem is láttam, egy másik kérdező vagyok...BOCS!

#3-as és #4-es: Köszönöm a válaszokat. Idomokkal lesz megoldva a dolog.

2017. jún. 19. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!