Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba/mosdó/wc felújútást...

Fürdőszoba/mosdó/wc felújútást mindenképpen szakemberrel kell végezni?

Figyelt kérdés
Itt most főleg a csempézésre gondolok. Interneten tudtok hasznos oldalakat? Azt tudom, hogy, kell csempevágó. Meg lehet tanulni az internetről?
2017. jún. 20. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
You Tube-on vannak videók. Nézegesd. Célszerű lenne először aljzaton kipróbálni. A lényeg hogy a legalsó sor körbe pontosan körbeérjen. Tehát vízbe legyen. Ezt úgy szokták hogy tulajdonképpen alul egy háromnegyed csempényi helyet kihagynak. A máspdik sorral kezdenek ami teljesen vízbe legyen körbe. Ha ez megvan a fugakereszt hadználatával mem is lehet elrontani. Mikor kész utána a legalsó sor megy fel pontos méretrevágással. Másnap fugázni. Annira nem bonyolult de nagyon is le lehet baxni aztán mézheted életeden át.
2017. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját 2 kezemmel újítom a házamat, 1 tanács, semmit se ott kezdj, ahol fontos, hogy jól nézzen ki... én elősször a hátsó sufni dolgozószobává alakításával kezdtem, ott belejöttem, és okosan haladtam előre, hogy amit más is lát, az már tip-top minőség.
2017. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a csempevágó egy szerszám a sok közül ami kell a burkoláshoz...ez kb olyan kijelentés hogy az ácsoknak kell fűrész...

nulla építőipari gyakorlattal, szerintem ne kezdj bele.

mindent meg lehet csinálni házilag, csak kérdés, hogy meddig marad fent a csempe a falon, és hogy esztétikailag milyen lesz a végeredmény.

nekem az első otthoni fürdőszoba burkolásom akkori szemmel nézve elégedettséggel töltött el.

aztán rá 5 évre levéstem az egészet mert szereztem némi burkolói gyakorlatot, és nem tudtam tovább elnézni a korábbi ocsmány barkácsolásomat.

2017. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is youtube-ról tanultam.

Azért kellett pár szerszám hozzá a csempevágó mellé.

Legfontosabb, hogy ne kapkodj, ne vágj bele, amíg valami nem tiszta. És tartsd a rétegrendet, és használj minőségi anyagokat, a keverési arányt tartsd be nagyon pontosan, ne próbáld kézzel kikeverni a ragasztót, vegyél egy habarcskeverőszárat. A jó ragasztóval simán pepecselhetsz 5 órán keresztül. Én Mapei cuccokat használtam, ez a leírás elég hasznos

[link]

2017. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Épületburkolóként azt tanácsolom, hogy célszerű szakemberre bízni ezen munkálatokat is.

Napi szinten találkozom olyan esetekkel, amikor a burkolatok hibái egyértelműen a szakértelem hiánya miatt alakultak ki.

Hosszútávon egy megbízható szakemberrel (aki garanciát is vállal munkájára!) készíttetett burkolás sokkal kifizetődőbb, mint azon bosszankodni, hogy nem olyan lett a végeredmény, mint amilyennek az elején megálmodtuk. Természetesen elkészíthető a burkolás sajátkezűleg is, azonban az évek alatt megszerzett tudás és szakértelem egy youtube videó alapján nem sajátítható el.

Tippeket találhat honlapomon, a drburkolat.eu címen.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2017. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ez az... ez van a szakembernek ami neked nincs. Gyakorlata és tudása.

Nos a tudás a mai világban már megszerezhető, a gyakorlat az ami nem 1 fürdőszoba, hanem 5-20-200fürdőszoba után lesz...

Minden "szakember" pontosan ott kezdte ahol te, biztos lehetsz abban, hogy minden "szakember" adott ki szar munkát amit ma annak tart a kezei alól, miközben meglett a tudása és a gyakorlata... tehát ez a kérdés, hogy neked elég e, egy kezdő munkája... nekem elég ha az a kezdő én vagyok, mert tudom, hogy mindig a tökéletességre törekszem, ha pedig 5 év mulva kitalálom, hogy ronda és levésem az egészet, az sem fog szívfájdalmat okozni.

2017. jún. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
81%

Mondjuk nyilván a szakember azt fogja mondani, hogy ehhez senki a világon nem ért, egyes egyedül ő.


Az a megbízó pedig, aki a negyedik hidegburkolót küldte el a lakásból, mert a padló az ötödik felbontás után se lejtett a lefolyó irányában; vagy mert a cső kiállás 20 centivel tért el a terven lévőtől és nem lehetett rá felkötni a már meglévő bojlert; vagy a radiátortól nem lehet kinyitni a vécéajtót; vagy mert a szakembergárda lehúzta a vécén a csempézési hulladékot és kétszer kellett nagynyomással keresztültolni a vezetékeket, hogy kijöjjön a dugasz a vadiúj fürdő csatornájából; vagy az adott mintázatot kiadó burkolat darabjait egymástól teljesen függetlenül rakták le és egy káosz az egész (ezeket a példákat a szakemberek szolgáltatták, magamtól nem tudnék ilyeneket kitalálni, az fix), tehát az a megbízó, akit ilyen tapasztalatok motiválnak, meg fogja tanulni magától a hidegburkolást könyvekből vagy DIY videókból és ez neki még így is kevesebb pénzbe, energiába és legfőképpen idegkárosodásba fog kerülni, mint a hasonló bosszúságok.

Meg egyébként úgyis meg fogja tanulni, ha tényleg abban a lakásban akar élni, ugyanis ha szerencsés, akkor leesik neki az elején (vagy megfogadja a tapasztaltabbak tanácsát), hogy érdemes a felújítás minden percét a saját szemével nyomon követnie akkor is, ha nem ő ragasztgatja a csempét.


Én nagyon sajnálom egyébként, hogy ez a helyzet, de azt gondolom, hogy ez valamiféle szakemberhiánynak lehet a terméke, hogy nem motiváltak az emberek igényes munkát végezni, mert úgyis jóval nagyobb a kereslet rájuk, találnak más megrendelőt gyorsan. Úgyhogy én minden fronton biztatni szoktam a pályaválasztókat vagy új szakmában gondolkodókat, hogy nézzenek ilyen szakmák felé, mert ezeknek van egy olyan előnyük is, hogy például egy arctalan irodai munkával szemben azonnali, kézzel fogható eredményük van, ami ráadásul maradandóan dicséri szaktudásukat, kezük munkáját és hoz nekik stabil hírnevet. Reméljük előbb utóbb ismét kitermelődik az a szakembergárda, amelyik elérhető és minőségi munkát végez.

2017. jún. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Kedves utolsó, gyönyörűen összefoglaltad a hazai építőipari helyzetet!

Igényes szakembert találni közel lehetetlen küldetés, mert egyszerűen nem ér rá.

Pláne több szakmában egyszerre(pl. fürdőfelújítás), úgy hogy pont akkor mindegyik ráérjen, amikor kell.

Az én "DIY" csempéim és padlólapjaim még tartanak, nem is kopognak, és még szép is lett, én nem beszélnék le senkit a sajátkezű kivitelezésről, aki érzi magában az akaratot :)

De azt tudni kell, hogy RENGETEG meló. Nem haladsz olyan tempóban, mint egy iparos (neki 2 nap, neked 2 hét), "másodállásban" kell csinálni esténként, hétvégén, lakásban lakóknál külön poén, hogy ilyenkor a társasházakban csendrendelet van.

Mivel magadnak csinálod, messziről kerülöd a "jóvanazúgy" felkiáltást a projekt közben és végén.

A legtöbb meló egyébként mindig azzal van, ami nem látszik. És nagyon sok szaki ezen a részen igyekszik időt=pénzt spórolni.

Sajnos nem egy olyan szakember által végzett burkolást láttam, amit én nem adtam volna ki a kezemből.

Volt akinél fél év után repedeztek, feljöttek a lapok. A mester arra csak annyit mondott "mozog a ház" (panel... aha az előző burkolat bírta 30 évig).

Volt akinél a sík fogalma nem volt ismert... persze baszott aládolgozni majd a ragasztóval "kihozza".

Volt akinél 2mm és 20mm (igen 2 centi) fugát is láttam egy padlófelületen belül.

Ajtónál sarkoknál bekenik fugázóval, mert a sziló drága, csak aztán 2-3 év múlva kipotyog.

Ezeket látva úgy voltam, hogy ennél rosszabb nem lehet :)

2017. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A szakember semmire sem garancia. Persze még mindíg több a jó szakember mint a rossz szerintem. De senkit nem vígasztal ha hozzá rossz megy. Jobb ha az ember kitanul mindent maga amit csak lehet,
2017. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!