Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Enyhén nedves vályogházat...

Enyhén nedves vályogházat belülről csemperagasztóval lehúzni?

Figyelt kérdés
50 éves, téglaalapra épült, enyhén nedves vályogfalra javasolta a festő, hogy derékmagasságig húzzunk rá csemperagasztót, az megoldja a gondot. Enyhén nedves= szobánként 1-2 db sötét folt, illetve egy helyen a korábbi festék felhólyagosodott. Az "injektálós" falszigetelés jött még szóba, de az nagyobb beruházás, tekintve, hogy a ház jelenleg lakott (hová menjünk?), illetve azután teljes belső festés és külső homlokzatfelújítás kell. Csemperagasztó?
2017. jún. 26. 11:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sok igazság van ebben is, de kihez forduljak? Vályogházzal már nem igazán foglalkoznak, a "bontsam le" hozzáállás a jellemző. A mi házunk a város legjobb (központi és a város és az utca legmagasabb) pontján van, eszem ágában sincs lebontani. Jó elosztású, 50 éves, tehát nem 200, óriási helyiségekkel. Nem omlik rám, esztétikai gondom van (értem, hogy ez idővel nemcsak esztétikai lesz). Sok a kókler is. Egy igazán belevaló kőművesmester tud segíteni?
2017. jún. 27. 15:35
 12/17 anonim ***** válasza:
Ahogy korábban írtam műemlékekkel foglalkozó építészt keress. Más hozzáértőt legfeljebb nagyon idős kőművesek közt találsz, akik foglalkoztak ilyennel. Más nem ért hozzá, de bátran osztja az észt. A neten is vannak jó vályogos oldalak, de a tutit a helyszínen lehet megmondani.
2017. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
ma 13:50 Nem ide böffentettem hanem leírtam a saját tapasztalatomat. Ha emberi hangon nem megy nem muszály mindenáron hozzászólni.
2017. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy jo vályogos szaki, az egèsz ország területèn vegeznek felùjìtást, eredeti anyagokkal, technológiával, règi parasztházakat hoznak rendbe [link] vele jõl jársz
2017. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Lehet már kapni Weber Terranova szigetelő rendszert, ami azt ilyen nedves, sókiválásos falakat megmenti. Kalocsa környéki kis faluban találkoztam vele . Nagyon hatásos nem omlik utánna és nem is nedvesedik.

Egy dolog biztos. A vert ,vagy vályogfalú házak javításánál nem szabad cementet használni. Hagyományos meszes habarcs, vagy tapasztás jöhet csak szóba. Az ilyen házak lényege, hogy szellőzenek a falak.olyan megoldást is láttam, hogy a fal aljába egy sor kliket téglát rakták be a lyukas felével kifelé,szintén a szellőzés biztosítására.

2017. jún. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Természetesen klinker tégla és nem kliket.
2017. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hasznos válaszokat.
2017. jún. 29. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!