Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezhet olyan, hogy öntött...

Létezhet olyan, hogy öntött födémgerenda? Levertem a vakolatot és látom, hogy helyenként tégla, pala darabok vannak a gerendákba. Gerendák közei normál öntött pöttyös beton.

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Itt valami nem stimmel. Olyan nincs hogy a vasbeton gerenda közöket monolit betonnal töltik ki.
2017. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Monolit vagy nem nem tudom. Tömény betonnak néz ki.

Gerendák alján viszont tégla látszik.

[link]

[link]

2017. júl. 6. 15:56
 3/13 A kérdező kommentje:
Engem nem a beton zavar hanem, hogy netán házilag öntött gerendák?
2017. júl. 6. 15:57
 4/13 anonim ***** válasza:
A 80-as évek előtt még elég sűrűn előfordult hogy monolit öntötték a gerendákat. Ha nem megfelelő lenne a minősége, már kiderült volna, mert repedések, lehajlások lennének a födémen. A tégla-cserép daraboktól nem kell beijedni, lehet a kőműves a zsalu réseit tömte el vele, vagy vakolásnál a vastagabb részeknél benyomták hogy jobban szikkadjon. Az is előfordult, hogy szándékosan rakták a zsaluba, hogy könnyebb legyen rá vakolni. Amikor egy kőműves vállalta el a házat az alapozástól a vakolásig, a rutinosabb "előre" dolgozott, mert vakolni a legnehezebb a beton mennyezetet. A gerendák közti kibetonozást meg "horcsik" födémnek hívták, volt hogy téglát is raktak bele. Ez után jött a tálcás födém, utána meg a béléstestes.
2017. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

DE nem a gerendák közt van a tégla!

A gerenda alatt. Vagy maga a gerenda tartalmaz téglát is.

Egyébként volt repedés bőven hosszanti irányba a gerendák alatt...

2017. júl. 6. 18:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Nos ez födémpallós födém. A pallók (a pöttyösek) előregyártottak, Pk vagy Ps (60 vagy 120 cm széles).

A közüket öntötték ki a helyszínen. Hogy miért nem tudom, alapból nem kellene közöttük(ekkora) hézagnak lenni. Vagy a panellel spóroltak, vagy így osztották el a pallókat.

Meg kellene nézni, látni kellene, de szerintem csak azért van a monolit részekben tégla, mert ezzel oldották meg a betonacél távtartókat (hogy a betonacél ne érjen hozzá a zsaluhoz, meglegyen a betontakarás).

2017. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Vagy a panellel spóroltak"

Vagy a pallóval spóroltak.

Így akartam írni.

2017. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elkerülte a figyelmem a "pöttyös". Ha a pöttyös résznél üvegkeménységű, akkor az házgyári pk-ps palló. Egy ilyen feszített palló elbírná a fél házat, olyan erősek. Ha a köze csak perlites malterral lenne kitöltve, akkor sem jelentene statikailag gondot. A legnagyobb szívás volt ezeket vakolni, semmit nem szívott, min. kétszer kellett gruzolni. Tehát, amit a közének gondolsz, az a gerenda, amit meg gerendának, az a kitöltés.
2017. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

No lehet igazad lesz.

A helyzet az, hogy nálunk egyszer se grúzoltak.

Ezért egy éve csináltuk a másik szobát, mert leszakadt most meg ezt. Amúgy a másik szoba ami mellette van, hagyományos téglás födém. [link]

A fűtés csó megy át a pallós szobába.

2017. júl. 6. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a horcsik féle boltozótéglás födém.
2017. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!