Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen egyszerű fűtési rendsze...

Milyen egyszerű fűtési rendszert tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

Kb 40m2 alapterületű téglaházunk van, ami rendelkezik egy 18m2-es padlástérrel is. 15cm EPS80 lesz kívülről a szigetelés valamint kicseréljük a nyílászárókat, szigeteljük a tetőt.

Vegyeskazánon vagy vízteres kandallón gondolkodtunk, de úgy tűnik nem lesz elég pénzünk kiépíttetni a hálózatot. Gondolkodtunk cserépkályhán, stb, de hat 5-9m2-es helységre tagolódik a ház sajnos.

Van esetleg olyan megoldás, amit mi is be tudunk kötni illetve átmenetileg egy ekkora helyre jó megoldás lehet?

Nincs gáz csak villany, egy fázis, 25A., kéményünk lesz.



2017. júl. 6. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj zárva tartani az ajtókat? Mert 40 m2-t egy tisztességes kályha simán befűt.
2017. júl. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hagyományos légfűtő kandalló, kandalló ventillátorral. A kandalló burkolata alol a kandallóventillátor elszívja a meleget és légtechnikai (merev fém) csöveken befújja minden helyiségbe.

A mienket én csináltam. Egy 8kW-os betétet körbefalaztam 5cm-es ytong-gal. Abból szívja el a ventillátor a meleget a többi helyiségbe. 100m²-es házat fűtünk vele.

2017. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

[link]

2017. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is fatüzeléssel oldanám meg.

Ha sok pénzed van akkor vízteressel, ha kevesebb akkor légcsatornázhatóval, ha még kevesebb akkor egy sparhelttel.


Nekem 2 szinten van 45-45m2 lakóterem.

1 db közönséges 6,5kW-os Plutó lemez kandallóval az év nagy részében ki lehet fűteni. Lényeges szempont, hogy mi nappal is tudunk fűteni benne.

Nekem egy 30x40 cm méretű légcsatorna viszi fel a meleget az emeletre két szobába. Ezt a kémény mellé gipszkartonból építettük és a belsejébe 4 cm vastag szivacsot ragasztottunk, hogy a hangok terjedését csillapítsa.


A kihűlt levegő a lépcsőházban tud visszatérni.

Az ajtók alatt nincs küszöb és kb. fél centi hézagot hagytunk, hogy a légmozgás biztosítva legyen.

A kandalló a nappaliban van és a mellette levő hálószobába is légcsatornán megy át a meleg.


A vizesblokkokba nem építettük tovább a légcsatornát. Ott padlófűtéssel fűtünk (gázcirkó), de ha nappal nyitva hagyjuk az ajtót, akkor elég jó gázfűtés nélkül is.


A ház 30 cm NF téglából épült, és 12 cm EPS hőszigetelés van rajta.

Az ablakok 1.1 értékűek.

A padlásfödémen 25 cm vastagságú 16 kg/m3 fajsúlyú kőzetgyapot látja el a hőszigetelést.


Ilyen hőszigetelés mellett a hálószobák nem hűlnek le éjszaka, hanem inkább felmelegednek.


Azt tapasztaltam, hogy fűtésre főként a szellőztetés miatt van szükség.

2017. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inverteres klíma, fatüzelésű kiegészítő fűtéssel.

Kevesen tudják, hogy klímaberendezéssel is lehet fűteni, mert hőszivattyúként tud üzemelni. Ebben az üzemmódban a felhasznált elektromos energiához hozzáadódik az a hőmennyiség, amennyivel a kültéri levegőt hűti.

Azonban még kevesebben tudják, hogy a hőszivattyú üzemmódnak vannak korlátai, azaz a legkritikusabb időben alkalmatlan a fűtésre.

Kritikusnak számít, ha párás esős és/vagy túl hideg az idő.


Szerencsére száraz időben vidáman lehet fűteni vele akár -10 fokban is.

2017. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sok készülék már -15 -20 fokban is müködik és igényelhető rá kedvezményes villamos tarifa amivel már olcsob lehet a fánál is.
2017. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!