Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hagyományos kockaházról a...

Hagyományos kockaházról a palát levitetni mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Cserére készülünk és tudom, hogy veszélyes hulladék. Mennyibe fájna a szabályos elszállíttatás?
2017. júl. 20. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Keress a neten szolgáltatót akinek van jogosultsága elszállítani 17 06 01 (17 06 05) EWC kódú hulladékot.


[link]


Itt 35Ft/kg áron fogadják be (+szállítás, +gyűjtőzsák vagy +konténer).

2017. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

ha van lehetőséged akkor ásass egy nagy gödröt a kert végében, kis árok ásó forgó kotró gép kiszedi neked 30 ezerért, és oda temessétek be.

nevetségesen irreálisan magas árért szállítják el mint "veszélyes" hulladék.

csak halkan jegyzem meg, hogy sima sittlerakóba viszik, ahol szépen eltemetik a föld alá a többi építési hulladékkal.

sehogy nem kezelik más formában mint akármelyik sittet.

az azbeszt tartalma miatt számít veszélyes hulladéknak, ami mint tudjuk csak belélegezve ártalmas, környezetre teljesen ártalmatlan.

óriási biznisz van a palaelszállításban papíron, valakik ebből nagy hasznot húznak.

2017. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Azt azért tudd, mielőtt a kert végében elhantolod, hogy az építési hulladékkal a tulajdonosnak kell elszámolnia a Környezetvédelmi felügyelőség felé. Akkor is, ha a munka nem építési (bejelentési) engedély köteles.

Ha valaki felnyom, vagy a hatóság pusztán "észreveszi" akkor bizony keményen bírságolnak. A mentesítés meg qrva drága.

Azért tisztel "elásogatókat" megkérdezném, hogy a fáradt olajat is a kert végében öntik, a sz.rt az ágy alá seprik?

2017. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

#3 nem kell feleslegesen a ló túloldalára átesni, mert nem fáradt olaj öntözgetésről volt szó, szerintem.

nem mindenkinek van 200-400 ezer forintja arra, hogy a palát ne a telke végében ásassa el, hanem a szeméttelepen.

nem rábeszélni akartam, de mint lehetőség ez is adott.

nem környezetszennyező anyagról van szó, szóval senkit se fog zavarni ha 1 méterrel a föld alatt az enyészeté lesz, mint ahogy az történik a távolabbi szeméttelepen is.

lehet játszani a környezetvédő aktivistát, akinek van rá elegendő pénze, csak az nem itt kezdődik!

és még mindig jobb ha elásatja a telkén, mintha illegálisan lerakja valamelyik erdő közelében, mint ahogy a legtöbb ember teszi.

majd ha ebből a bizniszből nem akarnak gusztustalanul hasznot húzni, akkor talán kevesebb ember lesz aki így cselekszik.

mellesleg 3 évig konténereztem, jó pár háztól vittem már el palát a szemétlerakóba, ugyan úgy kezelik mint az összes többi konténeres hulladékot.

kiüríted a konténert, jön a kotrógép és betolja a gödörbe a többi vegyes hulladékkal együtt.

csak palából nem 6-7 ezer egy köbméter lerakása, hanem 30-40.

mi ez ha nem lehúzás?

2017. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!