Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell a házat kívülről...

Hogyan kell a házat kívülről átfesteni?

Figyelt kérdés

Nagyon kellene a segítségetek. A válaszaitokat akként fogalmazzátok, hogy nő vagyok és korlátozott anyagiakkal saját kezűleg kellene kiviteleznem azt, ami a fő kérdés. Előre is köszönöm és bízom benne, hogy nem halott ügy a tervem. Vettem egy házat. Az utcafronti oldal kissé elhanyagolt. Van néminemű vakolathiba, ezt is korrigálnom kell, illetve a színét felfrissíteni. A magasság kb 3, 5 méter. Két nagy kb 2. 10cm széles ablakkal, összhossz 9m. Tehát nem egy nagy falfelületről van szó.

Az alábbi kérdések foglalkoztatnak.

- milyen anyaggal tudom a vakolatbéli hibákat kijavítani? Van kültérre való speciális anyag? Kültéri vakolat és rigips?

-hogy kellene festenem? A színe ugyanaz maradna! Kell így alapozó? Hogyan határozható meg a festékszükséglet? Milyen technika van arra, hogy ne legyen foltos a végeredmény?

Kértem ugyan ajánlatot kőművestől, aki csak az állványozásért irdatlan összeget kért...

Nem vagyok a női egyenjogúság élharcosa, de ezt tényleg egymagam kellene megcsináni...

Mit gondoltok?


2017. aug. 13. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsőre azt, hogy nézz körül az ismerőseid között, van-e aki segítőkész és ért is hozzá egy kicsit. Oké, gazdaságosabb egyedül és nem is kell senkitől segítséget kérni meg minden, csak sokkal egyszerűbb.


A vakolathibákat gyakorlatilag bármilyen vakolóanyaggal ki lehet javítani, kérdés miért keletkeztek, mert esetleg érdemes az okkal foglalkozni az esztétikai dolgok előtt.

Megveszed zsákban, felhordani nem bonyolult (laza részeket eltávolítod, portalanítasz, kicsit nedvesíted és felcsapod rá a vakolóanyagot), egyedül a textúráját lehet gond reprodukálni ha olyan.

A mennyiség a javítandó felülettől és vastagságtól függ.

A festék mennyisége szintén a felülettől függ, bár nem biztos, hogy egyszerű lesz eltalálni egy évekkel ezelőtt vakolt ház színét ha nem tudod mit vittek fel rá.


Nem halott ötlet egyáltalán, házilag kivitelezhető, de részedről még némi tájékozódást igényel.

Az ismerősök végigtekintése azért is hasznos lehetne, mert kell hozzá pár szerszám, azok megvásárlását is ki lehetne úgy hagyni.

2017. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kijavított homlokzatra korongecsettel higított mélyalapozót vigyél fel.

Az alapozást követő napon teddy hengerrel felviszed az első réteg homlokzati festéket. Minimum 3-4 órával később a második réteget.

Minél egyenetlenebb a felület annál hosszabb szőrű hengert válasz.

Egyenetlen felületre (pl.: köporos vakolat) jóval több festék kell mint a simafelületre.

Homlokzat festést lehetőség szerint 15-25°C-on csináld. Ne tűzőnapon, hanem árnyékban.

2017. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!