Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa nyílászáró (nem bontott,...

Fa nyílászáró (nem bontott, nem 100 éves, hanem új) mennyivel jobb mint a műanyag?

Figyelt kérdés
"lélegzik"-e jobban tőle a ház? Hány évet bír ki elvetemedés nélkül?
2017. aug. 14. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, milyen konstrukció, ki, hol, miből gyártotta.Tíz évvel ezelőtt cseréltem vadonatúj fa belső nyílászárókat, hibátlanok. ráadásul natúr, látni az eredeti fa mintákat.

A bejárati ajtót nem kellett volna, arra jobb a műanyag. Persze betörőbiztos.


ha nem párásodik a lakás túlságosan, és jól van lekezelve a fa, akkor örök darab.

2017. aug. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Lélegzik idomul javítható csiszolható klasszabbul mutat . Befeszíteni se könnyű . A műa gagyi öregszik ,tűzveszélyes , törik , öngyújtóval kiégetik és bejutnak , ajtóknál is ez a szitu .
2017. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Én Budapesten műemlék házban élek, ahol speciel több mint 100 évesek a külső belső faajtók és még nem vetemedtek, pedig vannak olyan két szoba közti elválasztó ajtók, amik közel 5m-es táblák.

A vidéki nyaralónak használt házunkban is faajtók vannak, ezek "újak" (15 évesek) és hibátlanok.

Nekem nincs az a pénz amiért műanyag ajtó kellene, nem is biztonságos, ... bár aki be akar jutni valahova, az tűzön-vízen keresztül bejut.

Ha utánanézel, az igazán igényes építkezéseken már nem raknak műanyagot, sőt, Amerikában és a nyugati országokban már ósdinak számít.

2017. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lélegzik jobban. Pont az a lényege a jó ablaknak, hogy lég- és hőszigetel.

Szerintem egyéni preferencia kérdése.

A fát sokszor azért veszik mert az "természetes" Csak azt felejtik el, hogy ahhoz, hogy a fa bírja az esőt meg a párát, le kell kezelni, jó kis oldószeres lakkal :)

Persze teljesen más minőségi érzetet ad egy jó fa ablak, vagy ajtó. Szóval ha megteheted, vegyél fát.

2017. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fa előnye, hogy egyedi kinézete van az erezetnek köszönhetően, és természetesebb látvány. Ha rosszul van elkészítve (pl. "előző héten még rigó fütyült a fán amiből készült") akkor hamar vetemedik (időjárástól függően pár hét9 Ha jól van megcsinálva, akkor soha nem fog.

A fő előnye a szépsége, és mivel drágább, lehet vele vetíteni az ismerősöknek.



"A műa gagyi öregszik ,tűzveszélyes , törik , öngyújtóval kiégetik és bejutnak"


A fa is öregszik, sőt rendszeresen felület kezelni kell, nem mint a műanyagot. A fa is tűzveszélyes - jól ég, ezért szoktunk azzal fűteni. A fa is törik, gyengébb a szilárdsága mint egy jó minőségű műanyag ablaknak. Bejutnak? Sok fa ajtón úgy be tudok menni, hogy nyoma sincs (bár az én alapszakmám épületasztalos, nem betörő).

2017. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ki találta ki ezt a hülyeséget, hogy lélegző fal vagy nyílászáró.



Fa nyilván szebb, de 5 évente szerintem minimum festeni kell. Hátránya, hogy körülbelül kétszer annyiba kerül, mint egy hasonló tulajdonságokkal bíró műanyag. Ezért tesz a többség műanyagot, nem azért, mert az tetszik neki.

2017. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kutykurutty1981 válasza:
A műanyag ablakot nem lehet leégetni betörőknek, mert az egész egy nagy fémvázon van.
2018. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!