Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki elmagyarazna nekem is...

Valaki elmagyarazna nekem is lepesenkent hogy hogyan es milyen anyagok kellenek egy beazott plafon kijavitasahoz kifestesehez?

Figyelt kérdés
2017. aug. 15. 08:29
 1/6 A kérdező kommentje:
ahh nincs egy szakember sem errefele ?
2017. aug. 17. 05:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Szakemberek ritkán járnak errefelé. Én csak egy nő vagyok, de ázott már be a lakásom, egyszerre több helyen.

Ha fel is van púposodva, akkor először le kell kaparni, aztán csiszolni, glettelni, megint csiszolni és ha már egyenletes a felület, akkor lehet festeni, két rétegben, száradási időt megvárva.

Amik kellenek hozzá:

spakli a lekaparáshoz

csiszolópapír (esetleg többféle, durvább és finomabb.

glett (lehet készen kapni)

glettvas

festék

festőhenger

ecset

takaró nylon a bútorokra, földre.

Én így csináltam, de eléggé elnagyoltam, mert sok volt a felület és én türelmetlen vagyok, úgyhogy természetesen nem olyan lett, mintha szakember csinálta volna, de mindegy is, mert utána van, ahol újra beáztam..

Biztos lesz, aki szakszerűbben is le tudja írni.

2017. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, hat ugy vagyok en is meg nem festettem, de valahonnan el kell kezdjem ha nem tudok fizetni egy szakembert !
2017. aug. 18. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy munkának tűnik, de nem olyan vészes. Én szimpla festést már többször csináltam, de ilyen csúnya beázást most javítgattam először. Egy nap alatt kész volt úgy, hogy a hálószoba beázott falát teljesen lefestettem, mert a sárga színt fehérre cseréltem, plusz az egész előszobát (panel, nem nagy), mert ott is más színárnyalatot akartam. Ezen kívül a fürdőszobában is volt ázás, de azt csak a kritikus helyeken javítottam.

Ha szépre akarod csinálni, akkor legyél türelmes és alapos.

2017. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok koszonom a biztatast !
2017. aug. 18. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne gletteld , ha mér beázott, valószínű még fog. És akkor rörtön leesik a gipsz.

Csemperagasztóval gletteld. Elötte mélyalapozó, utána glett, majd festés.

2017. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!