Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyeregtetős házon végzett...

Nyeregtetős házon végzett mostanában valaki tetőfelújítást?

Figyelt kérdés
Sziasztok.75Nm alapterületű nyeregtetős házat vettünk.Úgy döntöttünk hogy a tető majdnem felét újralécezzük és visszarakjuk a cserepet.(Eredetileg az egészet újra akartuk lécezni de menetközben láttam hogy ez eszméletlen nagy meló lenne kettőnknek-hármónknak)A szomszéd felől nincs szerkezeti probléma csak ugye nagyon öregek a keresztlécek, meg vannak hajolva így ezeket csak megerősítjük.A másik oldal viszont ratyi az egész hullámzik a tető van egy kanyar a házon így a cserepek is hullanak.Itt lecseréljük a léceket, a cserepeket pedig egy drótkefézés után lekenjük egy sor Akropentával amitől egész normálisan egységesen néznek ki.Az egyik rész már készen van, néhány cseréppel van csak gond ami sehogy sem akar illeszkedni a másikhoz.Ezeket még utólag lefúrjuk.Ezen kívűl minden 2.3. sor minden 2. cserépjét lefúrtuk a deszkába.Remélem idővel így is össze tudnak majd illeszkedni.Amelyik cserepeket nem szedjük le utólag próbálom majd megtakarítani és lekenni fent a tetőn.Remélem nem lesz vele gond.Amiatt aggódok csak hogy a régi cserepek teljesen egymáshoz vannak simulva nincs sehol rés vagy lyuk amiket eddig visszaraktunk azok nem ennyire egységesek.Itt - ott van benne rés.Érdekelne mindenkinek a véleménye tapasztalata aki csinált már ilyesmi munkát.Előre is köszönöm mindenkinek.Üdv!

2017. aug. 20. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi igazság van benne, de én úgy tudom, hogy félig nem szedünk le tetőt, mert megtekeredik a féloldalas terheléstől. Max úgy szokták csinálni, hogy félig leszedik egyik oldalt a ház egyik végén, és a másik oldalt a ház másik végén.

Ettől eltekintve azzal fogsz szembesülni, hogy a cserepek nem fogan rendesen egymásra feküdni, lévén az idők folyamán vetemedettek.

Én meggondolnám a mediterrán hódfarkú (dupla) cserép felrakását a régi helyett.

2017. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fóliát kell a lécek alá rakni!
2017. aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább hívjál szakembert, aki ért is hozzá.
2017. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ez a szakember majd kiegyengeti a cserepeket vagy mégis mit tud segíteni?A lécezést szépen megcsináltuk.Új cserepekkel egyszerű lenne a helyzet, de egy 83 éves vályogházat te megterhelnéd az új cserepek súlyával? Szerintem épp elég neki a hagyományos 1-2 makkos cserép súlya.Vajon mit segíthet ezen egy terepjárós nagyvállalkozó?

Köszi hogy hozzászóltál a témához de elsősorban olyanok válaszaira lennék kíváncsi - ahogy a fő kérdésben is szerepelt - akik hasonlóan lecserélték a tetőt , cserepet és tudnak segíteni ötletekkel tapasztalatokkal.

:)

2017. aug. 21. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Oké, de mégis milyen választ vársz?

Utólag meg ne reklamálj, hogy milyen választ akarsz, én leírtam a véleményem. Én teljesen laikusként tuti nem állnék hozzá, keresnék valakit ÉLŐBEN, akiben megbízom valamennyire, és ért hozzá. De sok sikert hozzá!

:)

2017. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán el kell bírnia. Az 50-60 centis vályogfalnak csak az önsúlya is sokkal nagyobb, mint a héjalás. Nem is beszélve a szélnyomásról, ami esetenként 100x akkora súllyal nehezedik a házra. Egyébként én is azt tettem rá. Előtte a gerendákat kizsinóroztam, és ahol kellett, mellé szögelt fosznival kiegyenesítettem. Vályogra egyébként szerény véleményem szerint balgaság fóliázni. Én megtettem, de a mai eszemmel nem tenném.
2017. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennek a háznak az alapja 2 sor tégla szerintem minden kell erre csak plusz súly nem.Ezen kívül nem csak a falaknak de szarufáknak is elég Ennyi súly.Ez egy ilyen ház így kell megoldani.Gondolhatjátok ha lenne lé mindenből újat venni meg Mindenre szakembert hívni akkor inkább építkeznénk és csak szétnéznék 2-3naponta tátanám a pofámat aztán eltünnék ahogy szokták az újgazdagok.Nálunk pont forditva van.Sziasztok.
2017. aug. 24. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!