Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy 25 nm-es szoba padlójának a lebetonozása, illetve az ehhez megfelelő méretekkel számolva a szoba újrabepucolása?

Figyelt kérdés
Tömésfal házról lenne szó, jelenleg hajópadló van lerakva, ennek a helyére szeretnék betont. Az anyagköltségre lennék csak kíváncsi, erősen vidéken.
2017. aug. 28. 12:22
 1/7 N.D.M. válasza:

Ha pontos a méretezés,akkor normál szerelőbeton vastagság szerint 2,5 kbm betonra lesz szükség.

Érdemes megnézni,van e közelben beton tüzép,mivel nem valószínű hogy a jó minőségű betont sokkal olcsóbban megkeveritek otthon,minthogy kihozzák készre keverve,csak be kell talicskázni,és lesimítani.

Ha otthon keveritek,kiszállításokkal,HD hálóval,minden költséggel együtt közel lesztek az ötvenhez mire kész.

2017. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, padlónak nekem is ez jött ki körülbelül, kis megerősítést vártam. Vakolásról nem tudod véletlenül, hogy mennyire kerülne négyzetmétere?

2017. aug. 28. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt kibetonozod a vályogházadat, olvass utána a dolognak. A betontól könnyen felvizesednek a falak. Vakolni, festeni sem lehet akármivel.
2017. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De minimum neilont teríts a beton alá.Ne hagyd ki mint a rokonom. Aztán meg csodálkozik hogy még a szőnyege is vizes. És igen ha vizes a falad az csak fokozódni fog a betonozás után. Ilyenkor ha már betonozol vakolsz érdemes lenne a falakat vízszigetelni. Igen tudom nem egyszerű és olcsó. De betonozás után nehezebb lesz
2017. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani, amit feljebb, nézz utána a dolgoknak, mert el lehet rontani a vályogot.

Amúgy én biztosan hőszigetelném is az aljazatot a vízszigetelésen kívül!

2017. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el a fal-padlószigetelésre vonatkozó részeket.


[link]


Ha valami nem jó (ahogy fentebb írták is) az eddig száraz falad akár fel is vizesedhet.

2017. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 N.D.M. válasza:

Egyetértek az ötödik hozzászólóval,hőszigetelés érdemes,illetve aláfóliázni szintén.

Vakolás anyagköltség látatlanba nehezen megállapítható,mivel nem tudni mire kell felhúzni és mennyit.Kell e dróthálózni vagy már van alap ami megtartja,illetve mennyire egyenesek a falsíkok.

Vályognál komoly egyenetlenségek gyakoriak.

2017. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!