Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy ilyen faházat be lehet...

Egy ilyen faházat be lehet vakolni?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor mivel?

Számítana valamit a hőszigetelésnél?


[link]



2017. aug. 31. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Lehetni lehet, csak hülyeség.

Belülről hungarocell/izolit vagy hasonló szigetelőanyag, esetleg hőtükör fólia, aztán arra burkolat.

2017. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Vakolni????

Éppenséggel be lehet csak értelme nincs. A vakolat le fog peregni és nem is szigetel. A legegyszerűbb ha a belsejébe csavarozol bramac tető léceket. Közé teszel 4 cm es nikecell és beborítod gipszkartonnal. Ez a beltérből – 10 cm de meglesz a hőszigetelés és a sima felület is.

2017. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azt már próbáltuk, pont így ahogy leírtad és nem is volt rossz!

Csakhogy a gipszkarton és a fal között tele lett mindenféle bogárral, milliárd hatalmas szárnyas hangyával és egérrel.

Lebontottuk.

Most kétségbeesésemben gondoltam erre a kényszermegoldásra.

2017. aug. 31. 20:46
 4/17 A kérdező kommentje:
*jav: írtátok
2017. aug. 31. 20:47
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is hasonló problémám van, boldogan vennék valami jó tanácsot!
2017. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akkor is leperegne, ha hálót tennénk a vakolás alá?

Bocsánat, de nem értek hozzá!

2017. aug. 31. 20:56
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

A fának nagy a hőtágulási együtthatója. Bármit teszel rá lepereg róla a sima vakolat.

A salakgyapot táblákat az egér nem bírja. Abból is lehet kapni azt hiszem 5 cm-es táblásított verziót. A bogarak ellen sajnos csak a bogárriasztó vagy bogárcsapda működik.

2017. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Megpróbálhatod fellécezni mint a régi parasztházakat és úgy vakolni,de ha a karon mögé cellulózt fúvatsz az is megoldás lehet.
2017. szept. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, rákerestem a salakgyapotra és ezt a külföldi, elég rossz fordítást találtam róla, ahol elég sok hátrányát felsorolták (a sok előnye mellett) de a legkevésbé szimpatikus kitétel, hogy kültérre csak ideiglenes megoldásként javasolják, mert nagyon felszívja a vizet.

Kár!:(

[link]

2017. szept. 1. 09:31
 10/17 A kérdező kommentje:

"...de ha a karon mögé cellulózt fúvatsz ..."

Kedves 8-as mi az a "karon"?


Megnéztem ezt az eljárást és ha jól értelmezem, akkor 2 fal közé fújják a cellulózt. Gyakorlatilag akkor kellene csináltatnunk kívülre egy olyan borítást (talán OSB-ből?), ami a házikó falától kb. 5-10 cm-re van és ebbe a résbe fújnák az anyagot?

Elmélyedek ebbe a lehetőségbe is - különösen az anyagi vonzatát figyelembe véve.

Ezt mi a telken konyhának használtuk, de így használhatatlan a ház, nyáron 50 fok volt benne, télen meg szétfagy minden.

Köszönöm neked is!

2017. szept. 1. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!