Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkartonosok Segístég! Baj...

Gipszkartonosok Segístég! Baj van vagy nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Keresztapámmal, aki kartonos volt Ausztribában 5évig csináljuk az álmennyezetet a házunkban

(Fafödém, rajta deszka-salakbeton). Függesztő pálcákkal lehoztuk a mennyezetet kb 25 centit, felraktuk a fémvázat, közé szigetelést 5centit, aztán a vázra fólia,és érre került fel a karton..... a kartonozás kb 3/4.énél vettem észre egy "aprócska" hibát...

Csavarozásnál azt vettem észre hogy a vázszerkezet kb 0.5-1.5 centit képes felfele kimozdulni.... minden a helyén, keresztösszekötők, toldók, függesztők,kb 70centinként, körbe az UD profilok felfurva, bedűbelezve a falba, és felfele mozog pár helyen.. ez normális? Ha nem, akkor mégis mit kellene csinálni??? Minden csodássan összeállt, precízen meg lett csinálva, és mégis mozog. Ez hiba, vagy én görcsölöm túl????

Keresztapam azt mondja, hogy felfele ható erő nincs a mennyezetre, lefele pedig nem tud jönni, én mégis tartok attol hogy meg fog repedezni... leszakadni tutira nem, hanem repedezni... a toldásoknál bandázsolva lesz, a sarkok szilozva, aztán kap majd stukkót is körbe. Hézagoló szallag is van az UD möhött.. mit csinálak?



2017. szept. 1. 21:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, mindez a széleken jelentkezik a legjobban... a fal mellett közvetlen nincs felfüggesztés, mivel ott az UD profil, amire ráül a váz... lefele tart, de felfele nem.....
2017. szept. 1. 21:56
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gravitáció általában lefelé hat...

Meg még a karton is fogja lefelé húzni, szerintem nem gond.

2017. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok ajtócsapkodós népség akkor nem lesz mitől megmozdulnia :D
2017. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!