Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyha csaptelep méretprobléma...

Konyha csaptelep méretprobléma - a bal oldali csonkot el lehet valahogy "tolni, ütögetni" balra vagy csempebontás?

Figyelt kérdés

[link]


Az a gondom tehát h muszáj volt mosogató csaptelepet cserélni, de egyszerűen nem találok olyan méretet, ami pont jó lenne. Amolyan majdnem, az is lehet h csak 1 mm kérdése(max 2 mm), tényleg majdnem rámegy, na de csak majdnem ...


És akkor az a kérdésem, hogy mivel a képen látható, falból kijövő kis csonk ferdén áll, azt el lehet esetleg mozgatni valahogy egy kicsit balra és akkor pont jó lesz vagy ebből csempebontás és vízszerelő lesz?


(sajnos régi lakás, és mindennel így járok h már semmi se kompatibilis a a 60-as évekbeli dolgokkal ....)


Ha jól tudom, ez standard méret, szóval nem kapok pont 1 mm-rel szélesebb csaptelepet ...


Mit gondoltok?


2017. szept. 8. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az a kiálló csonk pontosan ezért "ferde".

A csonk két vége nem esik egy vonalba, így a ki-be tekerésével lehet módosítani a hideg/meleg csonk távolságát.

Jelen esetben a bal oldali csonkot beljebb kellene tekerneed hogy a vége balfelé helyeződjön.

Viszont a jobb oldalit is hozzá kell hangolni.

Jó játék, míg a megfelelő távolság is meglesz és a két csonk egy szintben lesz. Ja, és a sok tekergetés után szivárogni sem fog...

2017. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

fogsz egy nagy facsavart/pontozót/vidiás fúrószárat, meg egy kis kalapácsot.

A csempéből lekocogtatsz annyit amennyi útban van a csonknak

2017. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem értem a válaszokat :(


de ha lekocogtatok a csempéből, akkor miért tudom megoldani?

itt a kiálló bal oldali csonkot kellene kicsit eltekernem balra, csak fogalmam sincs, hogyan, mert finoman próbáltam már kalapáccsal is ütögetni, nagy franciakulccsal is tekerni, de meg se mozdul.

és nem merem durvábban, nehogy a csempe mögött meg megrepedjen vagy szivárogjon utána.


szóval nem értem ...


(ilyen 1 mm esetén megvallom, már az se érdekel, ha nincs teljesen vízszintben, teszek rá, csak működjön már, és sztem szemmel nem lesz az az 1 mm annyira feltűnő se, csak mozdulna már meg balra ...)

2017. szept. 8. 11:54
 4/11 A kérdező kommentje:

"Az a kiálló csonk pontosan ezért "ferde".

A csonk két vége nem esik egy vonalba, így a ki-be tekerésével lehet módosítani a hideg/meleg csonk távolságát.

Jelen esetben a bal oldali csonkot beljebb kellene tekerneed hogy a vége balfelé helyeződjön. "


igen, ezt szeretném, de hogy??

2017. szept. 8. 11:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt úgy kellene ahogy ezek szerint már próbáltad is.

Csőfogóval, esetleg franciakulccsal megfogod (a menet nélküli részen) és megtekered óramutató járásának irányában.

Persze ilyen öreg dolgoknál előfordul hogy úgy össze van rohadva hogy meg se moccan.

Egyszerűbb vízszereléseket megcsinálok otthon, de volt hogy hasonló eset miatt inkább hívtam szerelőt.

Nem szégyen az. Nem az én szakmám, komolyabb bajt nem akarok okozni, inkább kifizetem azt a kb. 5000 Ft-ot.

2017. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát tudod, ha egy 5-ösből megúsznám, boldog lennék, de kétlem. na most az óramutató járásával ellentétesen??

huh, sztem feladom tényleg (egyébként egyik irányba se megy)

nézegetem de ha jól veszem ki, ez csak azért nem csepeg, szivárog, mert azt a tömítőhajat oda tették? mert akkor ez egy jó játék, aztán ha sikerül feltenni, találjam ki h vajon a csempe mögött szivárog-e ...

2017. szept. 8. 12:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Hívj egy szerelőt,egy nagy fogóval befele fogja tekerni a bal oldali falikorongot.

Előtte alul~balról lekocogtat kicsit a csempéből. A takaró úgy is fedni fogja.

Azok a régi szerelvények sokat kibírnak,egy mai símán összeroppanna.

2017. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kata kata ***** válasza:

5.08-nál látod,hogyan csinálja az excenterek beállítását.

https://www.youtube.com/watch?v=CHlJhMq58As

2017. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, az a baj h elméletileg tudom, mit kellene, csak hát mégse megy.

vszínű tényleg azért az az 50 év megtette a hatását, és már beszéltem szerelővel, ő meg valami levágásáról és új menetvágásról beszélt .. na meglátjuk.

2017. szept. 8. 15:24
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Így a videón látni fogod hogyan kellene ennek kinéznie és a beállítását is.

[link]

2017. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!