Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen Piros színezőt vegyek...

Milyen Piros színezőt vegyek falfestéshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mai nap neki álltam kifesteni a nappalimat de nem pont olyanra sikerült mint ahogy elképzeltem. Az volt a tervem hogy a mennyezet hó fehér lesz ami sikerült is, és felül halvány piros és alul sötét piros lesz. 15L Héra falfestéket és Poli-Farbe 500 ml piros színezőket használtam. 15L Hérához hozzákevertem egy 500ml flakont és inkább volt rozsaszin a festék mint piros, de a üvegben a színező tűz piros volt, ezzel lefestetem a felsőrészt 2 szer, mard félvödör festék ahhoz hozzákevertem még 2db 500 ml-is színezőt az alsó részhez, amitől inkább sötét rozsaszin lett de semmiképp se sötét piros. Okkersárga volt előzőleg a fal. Milyen színezőt kéne használnom hogy tényleg piros legyen a festék? Reggel festetem és még nem szárad ki a festék, reggelt megvárom hogy milyen lesz kiszáradva, de szerintem újrafestés lesz sajnos a vége.

#festés #szobafestés #DiszperzitPiros
2017. szept. 19. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már polifarbe, inkább a kész színek közül válassz

Mi is most festjük a lakást, az első szoba pont olyaqn lett, mint az ígéret.

2017. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ne szintezőt vegyél mert az többe kerül kész szint a piros több árnyalatába kapható és szinte első réteg szépen fed !

Platinum , Dulux...

2017. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem hogy újrafestem a falat és a DULUX forró flamenco-bol fogok 2db 5L-est venni. Ugye ezt már nem kell hígítani egyből lehet festeni, mert még soha nem használtam készre kevert festéket mindig magamnak kevertem. Gondolom ajánlót a kétszeri újrakenése, vagy tényleg igaz hogy egyszer is elég ha tiszta a felület, mert én egy napja festet hibátlan fal felületre vinném fel.
2017. szept. 20. 03:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt tanuld meg, hogy sima diazperzitből pasztell színeket lehet keverni.Rakhattál volna bele 20 flakon színezőt akkor is csak rózsaszín lenne a végeredmény. Erős színhez nem jó a diszperzit, bázis festék kell, amit csak festékboltban adnak ha ott kevertetsz. Ebből is sok féle van, színreceptje válogatja.
2017. szept. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát egy életre megtanultam az már biztos. Megvettem a kikevert festéket és lehet kezdeni az egészet előröl, mert már úgy érzem magamat a napaiban mint ha egy Barbie házba lenék :)
2017. szept. 20. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!