Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcsere fűtési szezonban?

Ablakcsere fűtési szezonban?

Figyelt kérdés
Anyósom egy ideje már tervezi, hogy kicserélteti az ablakokat, és mostanra gyűlt össze a pénz. Nem akarok beleszólni, hátha én látom rosszul, de nincs ezzel idén elkésve? A szüleim tavaly csináltatták meg, több hétbe telt, mire legyártották az új nyílászárókat, ebből gondolom, hogy ebből is október második fele lenne belőle. 40nm a lakás, 2 nagy ablak, egy nap alatt végeznének, de énhidegben már nem állnék neki. Vagy hülyeség, mert legalább a téli fűtésen tud majd spórolni?
2017. okt. 1. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkészült a megfelelő méretű új ablak, akár műanyag, akár hagyományosan fából, a réginek a kivétele + az új berakása 2, max 3 órába telik, tehát csak annyi ideig marad fűtés nélkül az a helyiség. Az adott szoba ajtaját addig csukva kell tartani, míg ismét felmelegszik a helyiség, akkor a lakás többi részén ott marad a meleg.
2017. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is fűtési szezonba cseréltettünk 12 db ablakot,nem tapasztaltam hátrányát...viszont a tavaszi és nyári időszakhoz képest nem voltak úgy betáblázva az ablakosok :D

és kapásból érezhető volt a különbség

2017. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán csináltasd meg, Pár óra alatt megvan :-)
2017. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem az a sok míg kiszedik és berakják az újat. Ez hamar megvan. Nem gond fűtés szempontjából. Az a sok idő és bíbelődős munka míg a festő helyrehozza a spalettákat. De ugye ezzel nincs gond fűtés szempontból mert az ablak bent van. Nekünk már megvan az új ablak de a férjemnek még sok a munkája kb novemberben tudja majd berakni. Nem aggódok miatta. Nem bírnám kivárni a tavaszt. És kíváncsi is lesze hogy télen mit mutat.
2017. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hideg csak a purhab szanálhatóságára hat ki.Akár a tél közepén is lehet,hisz maga a munka csak pár órát vesz igénybe .Mondjam azt,ez egy jó lakás szellőztetésnek felel meg .
2017. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat, ezek szerint jó, hogy nem szóltam bele. A szüleimnél a radiátorokat is levették, mert útban voltak, ezért is gondoltam, hogy kihűl az egész lakás.
2017. okt. 3. 09:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha levették a radiátorokat is, akkor bizony ki fog hűlni.
2017. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja nem, a szüleim nyár elején cseréltettek ablakot, ott vették le a radiátorokat, ebből következtettem arra, hogy anyósnál is le fogják őket venni.
2017. okt. 13. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!