Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi szükséges az ingyenes 32...

Mi szükséges az ingyenes 32 amper-os hálózat bővítéshez?

Figyelt kérdés

A vezetékek ki vannak cserélve 2,5-ös rézre, a kötések wago-val vannak szerelve, ill új földelő szonda.

Fi relé nincs, csak 3 megszakító van a szolgáltatóén kívül.

A szolgáltatóé (eon) 16B jelzésű, amit már az elektromos láncfűrészem is leold, vagy a nagy flex stb. szóval aminek nagy a kezdeti áramfelvétele, az egyből leveri.

Felhívtam őket, elmondták a menetét, de addig nem akarok egy a szolgáltatónak megfelelő villanyszerelőt hívni, aki 10-15 ezerért jön Előtte nagyjából tudni szeretném, hogy a fent leírt dolgokkal kivitelezhető e hálózat bővítés.


2017. okt. 10. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
ha jól rémlett mi 8000ft-ot fizettünk a kiszállásért a regisztrált szerelőnek,ha őt kérjük fel akkor ez levonásra került volna.
2017. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jah és szintén eon
2017. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel ez már alap a háztartásoknál,fizetni kell a kiszállási dijat,és a 32 A ros kismegszakitót.A szolgáltatónál kell jelezni,és küldi az emberét cserére .
2017. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem egészen alap...

Kell egy szabványos mérőhely, a bakelittábla faszekrényben nem az.

Kell egy kivitelezői nyilatkozat, hogy a mögöttes hálózat elbírja a megnövekedett teljesítményt. Nem gondolod hogy az öreny Náncsi néninek aki a 60as években építette a házát $z@r 1mm G1 alu vezetékkel majd kap puszira 32Ampert? Mert nem kap. Hogy ezek meglegyenek kaparj össze 100-150ezret, ha ez kész na akkor igényelheted az "ingyen" járó 32Ampert.

2017. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. Nekem a hálózat biztos elbírja, mert ki lett cserélve 2,5mm2-es réz vezetékre minden.

Egyedül a villanyórában maradt a régi, szóval nincs bent az sínes dolog (nem tudom mi a hivatalos neve) amivel a 0-át is földelni tudom.

Ha beszereltetek egy olyat, akkor szerinted van esély, hogy megkapjam a 32 ampert?

Igazából egy 20 amperes C jelölésű megszakító is elég lenne sztm, mert az már elbírná a nagyflexet meg az elektromos láncfűrészt, de ilyenre nincs lehetőség sajnos.

2017. okt. 10. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Kalap Úr !

A szolgáltatót messze nem érdekli,milyen az óra utáni hálózat.Mérőóra szekrényt sem kell cesrélni,ha eddig megfelelt a szabványnak .Ez nem egy új bekötés,csak módositás arra,amit a törvény elő ír.

Ez nem hálózat bővités,mert ettől még marad az 1 fázis .

2017. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A szolgáltatót messze nem érdekli,milyen az óra utáni hálózat."

Mindaddig igaz ez, amíg egy regisztrált szerelő lenyilatkozza!

2017. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a speciális szakkifejezéseket, de elmondanám, hogy nálunk mit kért az Eon a hálózatbővítéshez.

- Villanyórát kitenni egy speciális dobozban lakáson kívül a ház falára

- Ha szükséges a bejövő vezeték cseréje ebből 12 m-ig ingyenes, a többiért fizetni kell, de levegőkábelt már nem engedélyeznek, tehát földkábellel kell megoldani. (Lepsény Szőlőhegy)

- Az összes házban levő vezetéknek olyannak kell lennie, hogy elbírja a terhelést, tehát csere.

Ezt az egészet náluk regisztrált villanyszerelővel kell végeztetni.

MOST, még a jó időben, kb. 1 hónapja kérdeztem meg.

Mivel valóban nagy összeg, marad tavaszra.

(A villanyóráért tényleg nem kell fizetni)

2017. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Én laikusként csak azt nem látom tisztán, hogy a bejövő vezetékről ki dönti el, hogy cserélni kell?

Az Eon miért nem tudja, hogy ott milyen kábelt szereltek és az mire jó?

Ugyanis, ha nem kell cserélni, akkor maradhat a levegőkábel, ha cserélni kell, akkor már csak földkábelt engedélyeznek és az is nyomná fel nekünk nagyon az árat, mert 80 m-t kell kell kiásni és bekábelezni.

2017. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma volt kint egy regisztrált villanyszerelő, 150 ezer forintért csinálják meg. Ahogy Kalap úr leírta.
2017. okt. 12. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!