Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti belemennétek ilyenbe?

Ti belemennétek ilyenbe?

Figyelt kérdés

Testvéremnek van egy két szobás kertes háza. És felkínálta a lehetőséget , hogy ha felújítom akkor lakhatok benne mindaddig ameddig nem tudja eladni. És ha el is tudja adni akkor amit én beleköltöttem azt visszafizetné.

De bennem meg felmerült a kérdés , hogy ha én most nekiállok és szépen megcsinálom akkor lehet hogy egyből gyorsabban menne el egy kulcsrakész ház. És ugyanott lennék mint most hogy (albérlet).


Ti mit gondoltok érdemes lenne? Kössek vele valami szerződést ? Hogy legyen nyoma a megállapodásnak ?


2017. okt. 14. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg nem rossz ötlet, de csak akkor, ha erröl hivatalos szerzödést írtok, és te meg mindent, amit csináltatsz, számlával igazolod késöbb. Papír nélkül semmi esetre sem, mert elég nagyot lehet ilyenen bukni, és utólag már hiába kapnál észbe.


(Arra is hivatkozhatsz, ha nem akarod, hoyg bizalmatalanságnak tartsa a dolgot, hogy ha vele netán történik valami, akkor az örököseivel szemben csak így tudod igazolni a megállapodást!)

2017. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem hinném,hogy bele mennék...Természetesen mindent kizárólag hivatalosan papírozva,szóval a pénz vissza jönne,de mint írtad,így bizti hamarabb elmenne...lényegébe nem ugyan ott lennék mintha el se kezdtem volna,mert minden felújítás macera és lényegébe a nagy semmiért intézkedek,bosszankodok stb helyette úgy,hogy lehet egy hétig se élvezném a végeredményt.
2017. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
59%

Egyik fő kérdés a vele való kapcsolat. Mi a tesómmal semmiben sem verjük át egymást semmi gond se lenne belőle, mindent megbeszélnénk pro és kontra.


De ami lényegesebb! Te egy eladó házba költöznél! Szerintem semmi értelme. Hosszú távon úgyse laknál a tesóddal mert külön akartok lakni, gondolom.


Ha tényleg jó a viszony akkor azért érné meg mert addig is spórolhatnál hiszen olcsóbban laknál. Viszont akkor is kellene egy x éves megállapodás mert ha el tudná adni 1 év múlva az macera a költözködéshez neked. Egy olyan ideig érdemes lehet amiért érdemes is költözni. Ha ez az utóbbi dolgok nincsenek meg akkor egy eladó házba költöznél. Talán fél évre, ki tudja...

2017. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Mennyire sürgős a lakás eladás?

Ha cserébe 1-2 évig tuti ott lakhatnék és a végén biztosan visszakapnám a belefektetett pénzem, akkor belemennék.

Ha folyamatosan hirdetik felújítást követően sem, állandóan vevőket kéne fogadnom, mutogatni kéne a lakást, ahol lakom, akkor nem szívesen vállalnám.

2017. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Vedd meg tőle részletre.
2017. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!