Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi tipusu h. cserápkályha,...

Régi tipusu h. cserápkályha, teten vas lap van kerete is vas, le kellene cserélni a főző részt. A szerelő azt mondta hogy a tetején levő csavar a lábábsn végzödik. Igaz ez? Köszönöm, aki tudja írjon

Figyelt kérdés

#javítás #cserépkályha #keretezett #kályhajavítás #fedlapcsere #felül főző
2017. okt. 18. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Öntött vas tetőt,csak a hordozható cs.kályhákon láttam .
2017. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hordozható cserépkályhán van főzőrész?

Nem is tudtam!

Nem sparheltről beszélsz?

2017. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem sparhelt, hanem hanem elméletileg hordozható cserépkályha. A tetején van egy öntöttvas lap és azon is van egy kerek nyílás, gondolom ott is lehet bedobálni fát.Ez egy nagyon régi darab vidéken ott melegítették a vizet, amíg ugye a kályhát fűtésre használták.Ezt a vaslapot körbe egy L alakú pánt fogja a kályhához, a szélén 4 csavar van.Felhívtam egy embert akit ajánlottak, mert én nem tudom kicsavarozni, már a telefonba éreztem, ez sokba fog kerülni, mert volt hú az nagy munka, szét kell szedni az egészet,és hogy az a csavar leér az aljáig és a vas lábakkal van összekötve.

azért kérdeztem, hogy valaki cserélt-e már rajta vas lapot, tényleg ilyen bonyolult-e.jelzem a cseredarab már meg van

2017. okt. 19. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen!

A sarkoknál 6-s "köracél" van alólra vezetve. Gondolom,lábakon áll.

Ha bevilágítasz,és egy kis kükörrel alánézel.a lábak belsejénél látni fogod a csavarok végeit.

Nem anya van rajtuk,hanem kb. gyufásdoboz nagyságú,DE háromszög alakú kb.3~4mm vastag vas,ami(k)be 6-s menetet fúrtak.

Legalább is apámnál ilyeneket láttam anno--cserépkályhás volt az Idős.

2017. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!