Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablaktalan fürdőszobába...

Ablaktalan fürdőszobába szeretnék ablakot, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Olyat bőven találok, hogy már meglévő lyukba ilyen olyan hiper szuper modern műanyag ablakok, na de arról nem nagyon találok infót, hogy teljesen a kezdetektől ki készítene nekem ablakot és mégis milyen árban van egy ilyen (picike ablakról lenne szó, éppen csak, hogy legyen)
2017. okt. 24. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Kőműves általában meg tudja oldani okosban, de hivatalosan szerintem statikus, tervek, engedélyek és csak a sor végén a kőműves... elvégre meg kell hozzá bontani, több mint valószínű hogy egy tartó falat.
2017. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jól értelmezem a kérdésed!


Mindenképpen először is meg kell állapíttatnod, hogy lehetséges e építészetileg oda ablakot vágatnod.

Ezt a helyi önkormányzat építési(?) vagy műszaki(?) osztályán kell elindítanod.

Ha megkapod az engedélyt, akkor kiválasztasz a kínálatból egy neked tetszőt és a már meglevő ablakot kőművessel beépítteted.

2017. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na fene, ilyesmire sem gondoltam, hogy engedély kell. :O
2017. okt. 24. 14:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Családi házban laksz? Vagy társasházban? Vagy milyenben?

Mert nem mindegy!

2017. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Családi(az ablak is kertre nézne nem utcára)
2017. okt. 24. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóban vagy a szomszéddal, amerre az ablak fog nézni, akkor nem kell túlbonyolítani.

Ablak+kőműves

2017. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Velux fénycsatornáról hallottál már?
2017. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Lehet, hogy szellőztetni szeretne.

2017. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Azért ha már ablaknak valót szedetsz ki a falból ne aprózd el, ne csak éppen hogy legyen. Akkor már elegendő méretű legyen. Azok a lyukak semmire sem jók (szerintem).
2017. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi jogszabályok szerint engedély nélkül készíthető. Ha a szomszéd felé néz és 3 m-en belül van a határtól, akkor csak 60*80 cm lehet max. De inkább kérdezd meg az építéshatóságon, lehetnek más helyi megkötöttségek is.
2017. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!