Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek volt "szerencséje"...

Sosetom kérdése:

Kinek volt "szerencséje" Nyílászáró csere Átverésben? Sikerült e megoldást találnotok a kártérítésre? Hogyan? Ha a kivitelező elhatárolódik, saját tapasztalatból milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 28. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi történt pontosan? Tulajdonképpen mi a kérdés?
2017. okt. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szomszédomnak építettek be egy méregdrága ablakot, amin a két üveg között jól látható tenyérlenyomatok voltak.

Amikor reklamált, kiderült, hogy több viszonteladón ment át az ablak, és egymáson keresztül kellene eljutnia a gyártóhoz. Fél év alatt sikerült is neki. Ott döbbenten látta az eredeti árát az ablakának, ami az egyharmada volt a beépítési árnak.

De annak idején meggyőzték, hogy mennyivel jobb egy drága ablak, mint az olcsóbb vacakok.

2017. okt. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendeltem 2 ablakot és 1 ajtót. Az előleget kifizettem, 1 hónap múlva jött az ablak a megbeszéltek szerint, de a szegélylécek, külső belső párkányok elmaradtak, mondván 1 hét múlva befejezik és elkért az ajtóra további 100.000 Ft-ot. Ez volt júniusban. Azóta telefonon csak hiteget, vagy épp fel sem veszi. E-mailen ígéretett tett hogy átutalja a fennmaradó összeget és elküldi a számlát. A számlát a 2 ablakról küldte el. Szerződésünk van, számla és a megrendelésünk meg van illetve hogy átvett tőlem az alkalmazottja 100.000 Ft-ot. Azóta kiderült hogy a cég már végrehajtás alatt áll, de jelenleg is működik. Több fórumon is látom hogy szidják az illetőt.

Nem tudom hogy szerezhetném vissza a pénzem s nem állok anyagilag olyan helyzetben hogy ezt belátható időn belül meg tudjam oldani.

2017. okt. 29. 12:18
 4/8 anonim válasza:

"Több fórumon is látom hogy szidják az illetőt."


Bevallom nem volt még "szerencsém" ilyesmihez, de esetleg megpróbálhatnád összegyűjteni ezeket az embereket.


Fogyasztóvédelem?

( [link]


"Ha a szolgáltatás nem volt megfelelő és nem szakszerűen lett beépítve a nyílászáró és a vállalkozó nem ismeri el felelősségét, akkor vagy a Békéltető Testülethez lehet fordulni vagy polgári peres úton lehet érvényt szerezni a fogyasztó igazának, nem szerződésszerű teljesítés vádjával – mondja Radulescu. Számos vállalkozó kihasználja, hogy az ilyen perek évekig is eltarthatnak, végül megszüntetik cégüket, másikat nyitva más néven."

(innen: [link]


Remélem mielőbb megoldódik!

2017. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Úgy látom, a zárójelek miatt "nem találhatónak" mutatja az oldalakat... Elküldöm újra, hogy könnyebb legyen megnyitni, bár szerintem túl sok újdonsággal nem szolgálhatnak.


[link]


[link]

2017. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Láttam köszi! :)

Esetleg ha tudomásomra jutott, hogy ezt több ügyfelével is eljátszotta, a rendőrség is foglalkozna az üggyel, esetleg össze is kötné a többi feljelentéssel, vagy mindegyik ügyet külön kezelné? Van e rá mód hogy kérvényezzem az ügyek összekötését?

2017. okt. 31. 12:22
 7/8 anonim válasza:

Elvileg, ha már nyomozás folyik, akkor te csatlakozol a nyomozásba, szóval nem indul külön eljárás.


Ha van szerződés, akkor nem feltétlenül kell rendőrség, mert nem ők fognak nyomozni, hanem a bíróság a meglévő bizonyítékok alapján. Itt, ebben az esetben hibás teljesítés van, amit polgári peres eljárásban lehet rendezni.


Amennyiben Kft-ről van szó, minimális kártérítésre lehet számítani, illetve a kártérítés csak a cég vagyonáig terjedhet.

A Kft. székhelye/telephelye szerint illetékes bíróságra lehet benyújtani keresetet, amiben részletesen le kell írni, hogy mi történt, a teljesítés hogy és miként maradt el, és mennyi pénzt követelsz vissza. Bizonyításként pedig a szerződés fénymásolatát kell csatolni hozzá.

2017. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha valakinek volt hasonló esete, örülnék ha megosztaná velem, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2017. nov. 1. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!