Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan festhető a fűrészporos...

Hogyan festhető a fűrészporos tapéta?

Figyelt kérdés

A lakásban, amibe költözünk fehérre festett fűrészporos tapéta van, a fürdőt leszámítva mindenhol. Én nem kifejezetten szeretem, de nem lesz keretünk és időnk sem a leszedésére, így szeretnénk abból gazdálkodni amink van.

Egy-egy falat színesre szeretnénk festeni, illetve csíkokkal feldobni.

Kérdés számomra, hogy szépen, egyenesre megfesthető-e? Egyáltalán le lehet-e úgy ragasztani a csíkokat, hogy ne folyjon alá a festék?

Mivel a plafon is tapétás, hogy nézne ki, ha minden elválasztás nélkül szimplán csak pár centivel a plafon alatt elválna a fehér plafon és a fal színe?



2017. nov. 1. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hengerrel jól festhető. Vegyetek valami ilyen elválasztót a mennyezet alá, ez nem drága és szép elválasztást ad: [link]

A függőleges csíkok már problémásabbak, arra nincs ötletem.

2017. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem biztos, hogy szeretnénk ilyesmi díszlécet, mivel nem tudom teljesen körbe rakni vele a szobát (műkő burkolat is van egy sávban), úgy meg szerintem hülyén nézne ki. Illetve az is fura, hogy a falon is tapéta van és a plafonon is, szimplán csak a szín miatt van léc.

Igazából akárhogy gondolkodom, nem tudok olyan ötletet, ami fejben tetszene (nyilván mert alapból a tapéta nem tetszik), de most nem is ez a kérdés lényege.

2017. nov. 1. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szeretem a fűrészporost, sokat festettem már.

Többféle méretű hengerrel (középen nagy, széleken kicsi - sarkokban lehet még 45 fokos szögben hajlított, hosszú ecsetet használni).

Szerintem nem néz ki hülyén a színváltás - nálunk sok helyen van, van, ahol egy fal színes és a többi fehér, máshol meg a falak színesek és a plafon fehér.

2017. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Festés előtt mérd fel, hogy mennyi réteg van rajta, mert ha sok, akkor sokk lesz az eredmény;)

Aztán a festék se mindegy, mert még le is áztathatod...

2017. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elakarod kerülni az alafolyást, akkor a leragasztás festendő oldalát vékonyan húzd ki festhető akrillal, és úgy kend le. Úgy nem folyik be alá semmi. Én a helyedben sensitive ragasztószallagot használnék. Illetve közvetlenül kenés előtt akrilozz, és ha megkented a szallagot azonnal vedd is le, mert ha az akril megszárad és úgy húzod le a szallagot, akkor megszabja és csúnya lesz.
2017. nov. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!