Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek mire lehet számíta...

Szerintetek mire lehet számítani ha egy háznak nincs alapja? össze fog dőlni? Nem repedt meg, de sajnos a talajszint alatt van kb 5-6 nagyméretü régi piros tégla és ennyi. Nincs alapja.

Figyelt kérdés
Nekem a ház grátiszként volt a telekhez és belekezdtünk a felújításba. Sajnos már csak akkor derült ki ( HIVATTAM "SZAKEMBERT" AKI ÁLLÍTOTTA HOGY MÁRPEDIG VAN ALAPJA MÉG LE IS ÁSOTT ÉS MAGYARÁZOTT, ÉN PEDIG NEM VAGYOK KŐMŰVES, NEM ÉRTEK HOZZÁ, MINT KIDERÜLT Ő SEM) amikor már sokat ráköltöttünk a házra. tudom hogy én is hibáztam és inkább újat kellett volna építeni, de most itt állok egyolya házzal ami be van szigetelve, kapott új tetőt, be van vezetékelve, a falai rendbe vannak téve, padlás szobát kapott , kazal pénz belement és akkor derült fény a szarra amikor a körülötte lévő járdát kezdték kiönteni... most mit tegyek? tanácsok? Mit lehet tenni azért hogy ne omoljon össze?
2017. nov. 9. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
ha komolyabb talajvíz-mozgások vannak, akkor a súly széttolhatja az alapot és vele a ház falát a puha földben, pl. tavasszal, ha régóta áll a ház és ez még nem történt meg akkor nem olyan nagy a baj, méterenként ki kell ásni és vasalt alapmegerősítő betonozást kell csinálni 80-100cm mélységig
2017. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, régi ház, mert ilyen megoldással már nemigen csinálnak házat jópár évtizede.

Akkor meg, ha eddig nem dőlt össze, és még csak nem is repedt meg, akkor valószínűleg kibírja még 50 évig legalább.

De pontosat csak helyszínen lehet mondani. Az alap építése sok pénz, milliós nagyságrend, ezt így a monitor elől szerintem senki nem tudja megtippelni, hogy érdemes-e rákölteni, meg hogy bevállalod-e.

2017. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazándiból az is gond lehet, hogy tetőtèr beèpítèssel nagyon megterhelted a falakat. Ezek szerint víz szigetelèse sincsen szinte biztos. Ebből kifojólag a nem megfelelő felújítás ès hőszigetelès is okozhat problèmát kèsöbb.
2017. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De innen semmit sem lehet megoldani. Keress szakembert aki statikus èpítèsz, ès helyileg átnèz mindet, felmèr ès a vègèn írásba adja a lehetősègeket.


Fal anyaga? Nem írtad, de sok függ attól is. Mert a vályogházat nem akárhogy lehet felújítani.

2017. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én házam az 1700as évek végén épült és nincs alapja... kvára nem félek, hogy holnap a fejemre omlik mert valaki nem csinál neki alapot :D
2017. nov. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Tanuljátok meg, hogy a szakember az egyetemet végzett építész, vagy statikus. Sőt, tovább megyek, azok közül is a műemlékekre szakosodottak tudnak igazán nem téglából épült régi házat jól felújítani.

Sajnos a mai oktatási rendszerben pl. egy kőművesnek nincs olyan elméleti tudása, hogy szakvéleményt mondhasson. Ahogy írták, nem mindegy, hogy mikor épült és miből. Ha vályog és ész nélkül felújítottátok, akkor most tettétek tönkre. Sürgősen keressetek egy igazi szakembert és kérjetek szakvéleményt. Ára van, több százezer, de legalább tisztán láttok, még helyre lehet hozni dolgokat (az már milliós nagyságrend is lehet).

2017. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!