Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a nyílt égésterű gázkazánom...

Ha a nyílt égésterű gázkazánom tönkremegy és nem vállalja senki a javítást, új nyílt égésterűt rakhatok fel hejette?

Figyelt kérdés
Ha csak zártat lehet, kérdéses, hogy biztosan átalakítható a kéményem úgy, hogy ne legyen nagy rombolás? Mibe kerül ez? Most kb 8m 130-as alu cső van alsó tisztítóval tégla kéménybe rakva.
2017. nov. 11. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak zárt égésterű kazánt szereltethetsz fel.

A kémény pedig eléggé drága mulatság lesz. 1 millió alatt biztosan nem úszod meg.

2017. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
A jelenlegi szabály még megengedi az ugyan olyan kazán cseréjét.Bár a szakértők nem javasolják a hatékonyságuk miatt .
2017. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
1 millió?! Nekünk is előbb utóbb aktuális lesz cserélni de az nagyon sok akkor.
2017. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát egy jobb kazán 3-400 ezer, munkadíj, szerelvények, s a kémény nagyon drága.

De valószínűleg a másodiknak van igaza, s itt nem kötelező a kondenzációs kazán.

Ha csak sima házban lesz a csere, akkor is minimum fél millió.

2017. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk a gázszerelő azt mondta, hogy engedélyekkel, mindennel együtt 1 millió körül lenne a kondenzációs kazán a családi házunkba. Oldalfali kémény kivezetéssel valamivel olcsóbb, de az nem biztos, hogy lehetséges a kémény helyére vonatkozó előírások miatt.
2017. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Hivatalosan már csak kondenzációsat tehetsz. Azért nem kell egymiliós kéményre gondolni mindjárt. Ha ki tudsz állni oldalt falon kívülre akkor 50-60 -ból megúszod. Nekem ennyi volt. Bizonyos távolságon belül nem lehet ablak. Plusz tíz méteren belül nem lehet másik épület a kémény közelében. 50-60 a gázterv. Olyat lehet még csinálni hogy szerzel egy pont ugyan olyan kazánt valahonnan használtan mint ami most van. És azt rakod be
2017. nov. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Oldalra szuterénből ki tudom vezetni, odakint se ablak, se szomszéd.

Bár én inkább elmennék a boltba a megfelelő 8m anygért és magam megcsinálnám:)


Azt lehet, hogy én kivitelezem (persze szakszerűre gondolok) és azt engedélyeztetem, átvetetem?

2017. nov. 12. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor kijön a katasztrófavédelmis kérni fogja a készülék papírjait. És hogy ki szerelte be . Érintés védelem stb stb.Nem fog menni ahogy gondolod.
2017. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!