Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le lehet festeni csiszolás...

Le lehet festeni csiszolás nélkül (sötétíteni) a lakkozott fa ágyat?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi a neve a festéknek ill. mennyire tartós vagy van esély esetleg, hogy a fa erezete is látszódjon ?Egy tömör fa ágyat szeretnék sötétebb árnyalatúra festeni, de már lakkozott a felülete (világos).

2017. dec. 28. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A lakkot ajánlatos lecsiszolni, hogy a felvitt festék tartósan rajta maradjon. Lehet lazúros festéket használni, de alapvetően a festékben levő pigment eltakarja a fa erezetét. Utólagosan pedig nagyon nehéz magát a fát sötétebbre pácolni, mert ahhoz a natúr, lakkal nem átitatott faanyag kell.
2017. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lazúrral kend le. Vékonyat használj, ha szeretnéd az erezetét látni, a vastag szinte teljesen elfedi, lakkos hatást ad.

Én kicsit megkoptattam itthon csiszolópapírral, hogy felvegye az új réteget, de az okosok szerint ezt nem muszáj.

2017. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha lakkozott, akkor le kell csiszolni lazúr előtt.
2017. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hallottam olyanról, hogy univerzális festék, ami állítólag mindenre tapad..a csiszolás kizárva, na meg egy nagyobb franciaágyat elég nagy meló lecsiszolni. A lényeg, hogy anélkül nincs esélye, hogy sötétebb színt érjünk el? A fa erezetéről végső soron lemondanék, ha legalább vmi sötét barnára be lehet festeni tartósan.
2017. dec. 28. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!