Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizesedik a házam. Ez végleges...

Rizsakos kérdése:

Vizesedik a házam. Ez véglegesen megszüntethető?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy házat amit teljesen felszeretnék újítani. Falazata szilikát blokk ami főleg az utca felőli fronton és az egyik oldalán jelentősen vizesedik. Illetve a belső falazata is. Régóta olvasom az esetleges megoldásokat. Ami tényleges megoldás a külső falakra a falfureszeles. De ettől az alapom ill. Belső falazat ugyanúgy vizesedik. Gondolkoztam azon hogy szakaszosan körbe leasok az alapig majd vízzáróvá teszem a foldel érintkező falakat kátrány lemezzel és drénlemezzel illetve körbe dréncsoveznem így elvezetve a vizet . De nem tudom hogy így a hazam alja fel e veszi a vizet. Minden cserélődik a házon ezért nem akarom hogy ez a probléma visszatérjen mivel itt szeretnénk a családommal leélni az életünket. Válaszokat előre is köszönöm.

2018. jan. 2. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy építészt. Egy ház felújítása sokmillió Ft, nem kellene laikusként saját kútfőből próbálkozni, aztán vagy sikerül, vagy nem...
2018. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenképp felmeretem szakértővel. Van nekem is minimális ralatasom mivel elég sok építkezésen dolgoztam sok fele munkát végeztem. Ha van rá lehetőség magam szeretném megoldani. Akinek esetleg volt ilyen problémája és megtudta oldani vagy szakértő segítségével az leírhatna a folyamatot. Értem én az injektalast a falfureszelest. Oké működnek de attól az alapom vizesedni fog. Ezt hogy lehet megszüntetni? Persze mindenképp jó lenne egy szakértő megfelelő műszerekkel stb hogy talajvíz vagy torlasz víz okozza a vizesedest de erre nincs keretem.
2018. jan. 3. 00:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Lemez besajtolásnál az alap és a fal találkozásához préselnek be lemezt. Az alap vizesedik, ez nem baj, a fal viszont nem. Ezek után az aljzatot is fel kell törni, és vízszigetelést lerakni amit összekönek a főfalakba préselt lemez szigeteléssel. Így lesz teljes a vízszigetelés és összefüggő.

Persze a kivitelezés módja változhat, de az elv a vízszigetelések összekötése; és akkor OK lesz.

2018. jan. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!