Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes kicseréltetni az ajtókat?

Érdemes kicseréltetni az ajtókat?

Figyelt kérdés
Van négy házgyári ajtónk a házunkban, kiváló állapotban, fehér zománccal. Jók, de rondák. Két verzió merült fel a felújítás kapcsán. Egyik: kiszedetjük a régi ajtókat és teljesen újakat rakatunk be az borovi fenyőből. Bontással, javítással, kilincsekkel együtt kb 300 ezer. Vagy a régi ajtókat átzománcozzuk színesre, világosbarnára és az üveges részt kicseréljük füst színű polikarbonát lemezre, plusz új kilincseket teszünk fel, ez kb 40 ezer lenne. Mit gondoltok, mit érdemes?
2018. jan. 10. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A polikarbonátos részig tetszett.

Miért nem füstszínű üvegre?

Mivel beltéri ajtókról beszélünk, miért nem újíttatod fel egy asztalossal a belsejét, ha unjátok?

Nincs bontás, leemeli az ajtót elviszi, majd készen visszahozza.

Mi is így csináltattuk meg, valami hasonlóra:

[link]

2018. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

... persze nem tolóajtóról beszéltem, csak a mintát akartam megmutatni.

De millió ajtóminta van a neten, válaszd ki amelyik tetszik és csináltasd meg!

2018. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kicsi gyerekeink miatt most is le vannak fóliázva az ajtók. Emiatt választanánk a polikarbonátot, mert, ha annak nekimennek, kevésbé balesetveszélyes. Nagyon szép, üveghatású lemezt néztünk ki, ami hosszanti csíkos, kétrétegű.
2018. jan. 10. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Így már értem!:)

Azt a megoldást válasszátok, ami anyagilag nem megterhelő és örömötöket lelitek utána benne.

Nekünk a 300ezer nagyon sok lett volna, így ajtónként fizettünk az átalakításért, üvegezve, 30ezret.

2018. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én biztos a felújítást választanám.
2018. jan. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a felújítást választanám.
2018. jan. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi kicseréltettük őket, de mi bővítettük is a házat és oda eleve új ajtók kerültek, így célszerűbb volt az összeset cserélni.
2018. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!