Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Biztonságosak ezek a sok...

Biztonságosak ezek a sok ponton záródó panelos bejárati ajtók?

Figyelt kérdés

[link]

Nálunk pont ugyanilyen van. Még az előző lakó szereltette be a régi lakkozott fa cucc helyett, de nekem nagyon olcsónak tűnik. Mennyire biztonságosak ezek? Nem lenne jobb inkább a fa ajtó+hevederzár, esetleg rács?


2018. jan. 24. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
biztonságról passz, nálunk régi van és heveder, de a zár mindenképp olyanak kell lennie amiben nincs kívülről csavar.....a záras boltokban vágják ezt. Csak azért mondom mert iylen zárakra, illetve zárszerkezetekre ad már csak a biztosító biztosítást.
2018. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez az ajtó nagyon hasonlít rá. https://www.youtube.com/watch?v=OuAYSJ9Oij8
2018. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az mègis csak 1 zár ès nem 2 független. Az azèrt többet èrne. A kínai zárbetèt meg nem az igazi. Az üreges tokszerkezet- mert senki sem fújja ki purral teljesen- hat az lapul mint a konzervdoboz ha feszítik.
2018. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ajtóknak a záró pontjai a fontosak, jó esetben nem a szerkezete. Nekünk is hasonlóan frankó kínai bejárati ajtónk van (10 éves). Kellett is hozzá szervizest hívnunk, mert nem záródtak jól a pontjai. Kifaggattuk alaposan, speciálisan ezekkel a kínai vackokkal foglalkozik.

Azt mondta a leggyengébb pontja általában maga a zártest. Simán kiüthető, vagy megfúrható a zárbetét. Ha van megfúrásgátló lemez is benne, az is simán kipöckölhető. Ha valaki ismeri az eredeti zárak szerkezetét, néhány perc alatt kinyitja akárhány ponton is záródik. Feltuningolható úgy, hogy ezeket a típushibákat kiküszöböljék, illetve nekünk ugye az 5 pont rendes záródása volt a fontos. Minőségi zártestet, fúrásvédelemmel ellátott, másolhatatlan kulcsos zárbetétet kaptunk bele e mellé. Már a kulcsfordításból is érezni, hogy nem lötyög, nem kattog úgy, ahogy előtte, az eredeti zárszerkezettel.

Állítása szerint olyat még nem látott, ahol magát az ajtót piszkálták volna meg. Mindig a zárral próbálkoznak és ebben az esetben az a fontos, hogy a sok egyforma, vagy panel esetén nem egyforma ajtó közül, a tiéd nézzen ki a nehezebb esetnek. :)

Értelemszerűen egy lakóközösségben, ha valaki nekiáll szétflexelni egy ajtót, azt valaki csak észreveszi.

2018. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit 49ezerért árulnak, az egy papírral kitömött kínai gyártású -ajtó formájú- hulladék, ami csupán a huzat és a belátás ellen véd meg.

Csodák nincsenek, hiszen, ha levonod az árából az áfát, a szállítást, a vámot, a nagyker és kisker haszonkulcsokat meg az egyéb rárakódó költségeket, kiderül, hogy kb. 5ezer Ft-ból állították elő Kínában.


[link]


Itt egy videó róla:

[link]

2018. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, és erre is lehet heveder zárat tetetni.


A rácsoktól pedig engem a hideg ráz. Mindig az jár az agyamban, hogy az ember saját maga ellensége? (Már csak az esetleges menekülési lehetőség miatt.)

2018. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát őszintén nem nyugodtam meg. Eleve fura volt, hogy nagyon könnyű, és ha nincs ráfordítva, simán kinyitja a huzat. Majd keresek asztalost, aki csinál valami normálisat.
2018. jan. 27. 14:35
 8/9 anonim ***** válasza:

"A rácsoktól pedig engem a hideg ráz. Mindig az jár az agyamban, hogy az ember saját maga ellensége? (Már csak az esetleges menekülési lehetőség miatt.)"


Nekem bármilyen zárral kapcsolatban ez az érzésem... Na de akkor meg mi legyen?...

2018. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kínai ajtó tud olyat, hogyha bezárod, akkor kívülről nem nyitható kilinccsel, de belülről igen. Ez a neked való! :D

Az más kérdés, hogy nekünk pont ezért kellett sok sok ezret rákölteni a zártest cserére, mert ha benne volt a kulcs és úgy nyomtam le a kilincset, akkor mintha reteszt toltam volna el benne, lezárta az adott pozícióban a zárbetétet és sehova. Se forgatni a kulcsot, se kihúzni, se kinyitni, se bezárni... :D

2018. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!