Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek befűti a...

Mi a véleményetek befűti a fűrdőszobát egy 1800x900mm-es törölközőszárítós radiátor ha a fűrdő 5m2 és 2,7 a belmagasság?

Figyelt kérdés
Fűrdő, radiátor, törölközőszárító, fűtés,

2018. febr. 3. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen a teljesítménye, az a meghatározó, plusz a hőszigetelés is fontos, plusz hogy mennyi hőt kap a szomszédos helyiségekből.

Egyes fürdőszobáknak egyetlen külső faluk sincs, az enyémnek (hasonlóan kicsi, a belmagasság kicsit kevesebb) viszont 2 is, az északi igen szeles sarkában van a háznak, igaz, extrém jó szigeteléssel, pedig a ház másutt sem áll rosszul.

Kb. semmit nem lehet mondani. Egyes fürdőknek a semmi is jó lehet, kapnak elég hőt máshonnan, körbe vannak fűtve. Másutt pedig annyi fűtés is kellhet, mint nekem az egész házamra...

Az se mindegy, mekkora a hőmérsékletigény.

2018. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hány fokos vízzel fűtöd?

De szerintem igen.

Az én társasházi fürdőm 1,6x1.6(szinte fele a tiédnek)

És egy 450x1350-s nem íves van bent. Mika6 a kazán.

2018. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1,4kW-os vogen noot delta. Hát vegyestüzelésű kazanra lesz kötve kb 60fokos biztos lesz a vizem de elválik magy ha be lesz üzemelve az egész. 3 oldalról fűtve lesz a fűrdő. Egy kis oldal északi
2018. febr. 3. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fürdőm nagyobb,8 m2,belmag ekkora,2 oldala külső fal dryvit és a fele ekkora szárító 28 fokra is felmelegíti,ha véletlenül nagyon felmegy a vízhőfok.
2018. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos befűti, az én szobám 20m2 egy 1200x600-as radiátor van benne, 3 oldala szélső fal, szigetelés még nincs a házon és stabil 22 fok van, mindenféle extrém fűtés nélkül.
2018. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, 2,5m a belmagasság.
2018. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor biztos jó lesz. Köszi a hozzászólásotokat. Nyomtam a zöldet érte.
2018. febr. 4. 06:43
 8/8 anonim ***** válasza:

A fűtéshez alapvető információk. Légköbméterenként legalább 30-40 Watt teljesítményt szoktak előírni.

5m2 alapterület 2,7m belmagassággal az 13,5 légköbméter.

Számoljunk 40Wattal= 13,5 *40 W= 540Watt. Tehát legalább ekkora teljesítményű fűtőszálra lessz szükség. De ha legalább 700Wattos az se baj.


Annyi hogy mivel a törölközőszárítóban elég kevés víz van(érdemes desztillált vízzel feltölteni a vízkövesedés elkerülése és a fűtőszál óvása érdekében), így elég lassan melegíti majd fel a helyiséget-gyakran fog ki-be kapcsolni. Indító fűtésnek nem árt feltekerni magasabb hőfokra, úgy gyorsabban adja le a hőt. Majd kitapasztalod.

2018. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!