Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Linóleum felszedése után...

Linóleum felszedése után betonpadló "kiegyenesítése" hogyan? Pls help

Figyelt kérdés
Férfiasan bevallva csináltam egy nagy baromságot. Linóleumot cserélünk a lakásban. Naívan azt gondoltuk, biztos simán fel lehet szedni a régit, szóval nekiestünk apuval feltépni. Iszonyat vastag anyag, valami brutál ragasztóval leragasztva, ami nagyrészt a padlón maradt. Vésővel és spaknival próbáltuk felszedni, persze tiszta hepehupa maradt. De ez a kissebbik baj. A pvc csomó helyen egyszerűen hozta magával azt az anyagot amivel a padló vezeték hornyait kiöntötték, kilátszanak az mm falkábelek. De ahol nem, ott is ha hozzáérek porlad szét. Cement vagy gipsz, valami ilyesmi. Gyakorlatilag centis kráterek vannak az előszobában, erre nem lehet rárakni az új pvc-t. Állatság volt tudom de most lövésünk simcs mit legyen :(( van vmi anyag, amivel ki lehetne önteni, vagy hogyan?
2018. febr. 6. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

létezik aljzatkiegyenlítő.

Másképpen nem tudtad volna felszedni. Ez általában ilyen.

2018. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Padlopon önterülő aljzatkiegyenlítő, és minden rendben lesz.
2018. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát a helyes technológiai sorrend: szépen feltakarítod az aljzatot, mélyalapozod (pl.: mapei primer G) és csak utána jön a padlopon. Poros vacakra sosem öntjük!

Jó munkát, szép lesz, ne aggódj :)

2018. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség arra, hogy a padló kb. 3 mm-rel magasabb legyen? Legalább 2 mm mindenképpen kell az aljzatkiegyenlítőknek. Elméletileg magatok is csinálhatjátok, de ha még sosem csináltatok ilyet, jó lenne 2 mestert keríteni. A menete a következő:

A maradék ragasztótól és a porló részektől, amennyire lehet, meg kell szabadítani a felületet.

Ezután érdemes az adott aljzatkiegyenlítőhöz javasolt tapadóhidat használni, olyat, ami nem nedvesíthető felületekhez kell (a ragasztófoltok miatt, pl. Ceresit Tunopren).

Erre jön az aljzatkiegyenlítő. Én annak idején még Padlopon Maxi CN78-at használtam, nem biztos, hogy még létezik. A terítéshez legalább 2 ember kell és jópár vödör. Az egyik folyamatosan, egy-egy vödörnyit kikever, a másik meg önti, glettvassal és tüskéshengerrel teríti. Nagyon gyorsan köt. A zsákokat érdemes előre kinyitva odakészíteni, a vizet vödrökben vagy 5 literes flakonokban szintén.

2018. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, bocsánat, ugye aki sokat dolgozott ilyennel, annak természetes a bedolgozás technikai része. Szerencsére az utánam válaszoló kollégák gondosabbak voltak, és arra is kitértek.
2018. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
A padloponozást inkább bízzátok valami gyakorlottabbra. De az új PVC lerakása sem piskóta, ahhoz is kellene némi gyakorlat. Próbálkozhattok, de innen jobb lenne, ha egy burkoló venné át a dolgot. Ha találtok szabad szakembert...
2018. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hát keresünk akkor valami szakembert, ezt nem merem bevállalni. Én azt hittem, hogy csak simán majd szépen leragasztjuk, hát ja..
2018. febr. 8. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!