Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járólap-fuga utólagos felújítá...

Törpilla57 kérdése:

Járólap-fuga utólagos felújítása - kivésés nélkül -, esetleg újrafugázással lehetséges?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve tettem fel ezt a kérdést: "Lakásfelújításkor a konyha és a fürdőszoba járólapjához fehér fugát kértem. A konyhaszekrény is hófehér, egyébként a konyhám nagyon kicsi, ezért szerettem volna a fehér színnel egy kicsit "'tágítani" a teret. A burkoló szakember sötét szürkét ajánlott, de én az előzőek miatt (meg azért is mert tetszett) a fehér fugát kértem. Bármennyire vigyázok a felmosáskor (pedig nem áll a víz a fugákban) egy idő után beszürkül,csak az a gond, hogy nem egyöntetűen, hanem inkább koszosnak látszik. Körömkefével stb. fel lehet nagyjából tisztítani, csak "kissé" fárasztó. Van-e valami módszer az újrafugázáshoz?" Válaszként - akkoriban - azt kaptam, hogy csak a sikálás marad módszernek.

Viszont még reménykedem, hátha az eltelt idő alatt új módszerek "születtek", ezért ismét feltettem kb. 1 hete a kérdésemet, de úgy látszik egy korábbi kérdéshez, válaszhoz hiába írok új hozzászólást, nem jelenik meg észrevehetően, így választ sem kaptam. Most megpróbálom új hozzászólásként, kérdésként megjeleníteni:

Jó pár év eltelt, azóta is küzdök a fuga-tisztítással, de hátha azóta vannak új módszerek. Mivel a fugáink elég mélyen vannak, - még inkább belekerül a felmosóvíz - viszont a kérdésem: nem lehetne-e újra fugáztatni, vésés nélkül? Gondolom, ha már eredetileg jól csinálják, szinte egy szintben a járólappal,akkor kevésbé megy bele a vájkába a víz és nem színesedik el annyira a fuga. Az eltelt évek óta nem találtak ki valami jó módszert, anyagot, az újrafugázásra (vésés nélkül)? Előre is köszönöm a jó tanácsokat.


2018. febr. 11. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni fugatisztítót, de fehér nem lesz.

A fugát nem kell vésni.

2018. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Hallgatni kellett volna a szakira,fehér fugát aljzatra sosem tesznek, mert nagyon hamar elkoszolódik.

Persze most már ő a hibás, mert nem hagyta a fugázót a lappal egy szintbe. LOL

2018. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

"Kb. 6 éve tettem fel ezt a kérdést: "Lakásfelújításkor a konyha és a fürdőszoba járólapjához fehér fugát kértem."


Az a nagy baj, hogy 6 év is kevés volt neked ahhoz, hogy felfogjad, hogy hülyeséget csináltál.

Próbálkozzál talán a NASA-nál...

2018. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A fugák felújítására létezik a Mapei-nek egy Fuga Fresca nevezetű anyaga, amely tulajdonképpen egy erősen pigmentált festék. A burkolat/fuga zsírtalanítása után ezzel át kell festeni a fugát, majd száradás után a burkolatról a maradék festék eltávolítható. Tartósságáról még nincs tapasztalatom, de egy próbát megér.


Egy jól kivitelezett burkolás után a cementes fugák sajnos elszíneződnek. Ebben szerepe van a vegyszereknek, valamint a szennyeződéseknek is. Újrafugázás kizárólag a régi fuga eltávolításával lehetséges, de ez magában rejti a burkolat széleinek sérülésének kockázatát, no meg persze eléggé időigényes feladat is. Ilyen esetekben már érdemes mérlegelni egy felújítás lehetőségét, ugyanis hosszútávon ezzel a megoldással kevesebbe fog kerülni a felújítás, ezt tapasztalatból írom.


Amennyiben legközelebb szintén világos/fehér fugát szeretnél, akkor epoxi fuga használatát javaslom, mert ez mivel nem szívja magába a nedvességet, ezért évek múltával sem fog elszíneződni. Takarítása jóval egyszerűbb, ellenáll a savaknak is. Igaz, hogy az ára többszöröse egy normál cementes fugához képest, viszont elkerülhető a folytonos körömkefés suvickolás egy egyszerű felmosással. Azt is hozzátenném, hogy mivel drága anyagról van szó, jól meg kell válogatni a szakembereket is kivitelezés során, mert egy rosszul elkészített fugázás utólag csak a burkolat bontásával javítható.


Kérdés esetén keress üzenetben.


Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2018. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Dr.Burkolat válaszadónak nagyon köszönöm a szakmai tanácsait. Én erre gondoltam elsősorban, mikor ismét feltettem a kérdésemet. Ő volt az egyetlen, aki segíteni akart!És tudott is!

A többieknek "köszönöm" a szurka-piszká"-t, gondolom ők nem szakemberek, "csak úgy" jólesett nekik ez a sok "jó tanács". (Hozzáteszem biztosan nem nők adták ezeket a "konstruktív" válaszokat, hisz egy nő inkább együtt érez egy másik nővel, mivel mi végzünk ilyen klassz feladatokat)

Először is a fugatisztításhoz próbáltam én már mindenfélét, igazán egyik sem tökéletes, viszont cserébe nagyon munkaigényes. Mielőtt ebbe is belekötne valaki, mondom: nem félek a munkától, ha van értelme,látszata, de itt sajnos nem sok... Ennek ellenére próbálkozom és bízok, legfeljebb nem 100 %-os a végeredmény.

Másodszor: igaz nem írtam (csak sugalltam), hogy én vagyok a hibás, mert ragaszkodtam a fehér fugához. Nem hibáztattam, pláne nem szidtam a kivitelezőt, hisz ő a szürke fugát javasolta, én meg ragaszkodtam a fehérhez (tudatlanul... illetve inkább bíztam abban, hogy majd én megtisztítom, ha mégis szükséges).

Szóval kérem, aki nem tud, vagy pláne nem is akar igazi, hatékony tanácsot adni, inkább ne irkáljon semmit. Ez a fórum a segítségnyújtás helye, ne rontsák el!

Dr.Burkolat! Még egyszer köszönöm!

2018. febr. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!