Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen trapézlemez lehetőségek...

Milyen trapézlemez lehetőségek vannak? (Gyártó, minőség és ár)

Figyelt kérdés

A palatetőt a hétvégi házunkon zöldszínű trapézlemezre szeretnénk cserélni, és szeretném megtudni, hogy milyen választék van trapézlemezből ami a gyártókat, árakat, minőséget illeti.


A Lindabról hallottam már, mert azt sok helyen látom hirdetni, de más gyártót nem ismerek.


Zöld színű trapézlemezt szeretnék venni, de hány fajta gyártási technológia létezik ilyen téren? Csak feltételezni tudom, hogy van nem műanyag és műanyag alapú festett, horganyzott és nem horganyzott, vagy tévedek?


Ami pedig az árakat illeti a neten láttam akciósan 1300 Ft-ért is és 5000 Ft-ért is. Laikusként kérdezem, itt is ugyanaz a helyzet mint az autóknál, hogy van Trabant is meg Mercédesz is, ahol végül is mind a kettő elvisz téged ahová akarod, csak a kényelmet meg kell fizetni, de ha a Toyota Corollát választod azzal csak jól járhatsz és nem kell, hogy az ingad gatyád rámenjen, és ha igen, akkor festett trapézlemezek között melyik a "Corolla"?



#palatető #trapézlemez #horganyzottlemez
2018. febr. 19. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A trapézlemez inkább ipari felhasználásra van,családi házra inkább cserepes-lemezt ,moduláris (dekra ,gerárd)vagy falcolt lemezt ajánlanák. A garancia és a lemezvastagság mérvadó. Ruukki,Lindab...
2018. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annak ellenére, hogy ez egy hétvégi ház (számunkra) ez a sátor tetős ház valójában egy ikerház olyan szempontból, hogy a bal oldala a miénk, a jobb oldala a szomszédé aki egy kivitelező és munkásszállóvá alakíttotta át az ő részét.


Szóval nekünk igazán mindegy, hogy milyen a tető, mivel néhány éven belül eladjuk és valószínű, hogy ő fogja megvenni mivel osztatlan közös tulajdonban van az egész ingatlan. Mivel ő újjította fel az ő részét előbb és trapézlemezt használt, mi is azt fogunk, nem probléma.


Viszont "A garancia és a lemezvastagság mérvadó"...kifejtenéd a picit bővebben, hogy itt mire gondolsz?


Mi számít jó vagy elfogadható ganranciának ilyen termékek esetén? És szintúgy a lemezvastagságra. A weben láttam, hogy trapézlemezt árulnk 0,4, 0,5, 0,6 mm vastagságban, én 0,5-öst gondoltam venni.

2018. febr. 20. 00:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A 05 -ös megfelelő .Több gyártó 30-40 év garanciát vállal

a kivitelezésnél a vágásokra kell figyelni nem vágjuk flexel.De ha már adott egyfajta lemez megkérdeném a szomszédot ,hogy nála mi van szerelve.

2018. febr. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért nem javaslod a trapézlemez vágását flexxel?


És mi a legjobb módszer a vágásra az építkezés/felújítás helyszínén? (tehát nem a lemezgyárban)


A szomszéddal sajnos nem túl sokat kommunikálok, ahogy az már lenni szokott osztatlan közös tulajdonú ingatlan esetén. Ha bíznék benne, akkor nem is kérdeznék itt semmit sem, de rájöttem, hogy az ajánlat amit adott erőssen túl volt árazva, főleg ami az anyagot illeti, és rájöttem arra is, hogy olcsóbb anyagot használt a saját részén mint amit az ajánlatában leírt, tehát valószínű, hogy én is ugyanazt a minőséget kaptam volna a drágább anyagnak az áráért.


Ezért vettem a kezembe az ügyet és kerestem más tetőfedőt akivel megállapodtam, hogy az anyagot én veszem.

2018. febr. 20. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:

A flex megégeti a festéket és hamar rozsdásodni kezd.

Mi hasonlót használunk.

[link]

2018. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem már. Tehát kérdezzem meg a tetőfedőt akit találtam, hogy mivel vágja tetőlemezeket és ha azt válaszolja, hogy flexxel, akkor jobb ha keressek egy másikat. :)
2018. febr. 20. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!