Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kiszakadt a függönykarnis a...

Kiszakadt a függönykarnis a falból! Hogyan szereljem vissza?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk egy öreg tégla társasházban. Konkrétan lassan leszakad minden a falról... esett már le így gitárom is, falikonzolostul.

Most éppen a függönykarnis unta meg a fenti panorámát, pedig még csak meg sem rángattam. Tudhatták, hogy valami nem kóser, mert úgy látom, nem csak tiplivel volt felfogatva, hanem a talpa le is volt ragasztva. Most egy jó tíz centis lyuk tátong a falon, a tipli és egy csomó vakolat meg a karnison maradt.

Ezt mivel lehet minél olcsóbban és tartósabban kijavítani?


2018. febr. 21. 19:13
 1/6 L.. István ***** válasza:
Glett aztán hosszabb dűbel, esetleg kicsit odébb. Amúgy miből van a fal?
2018. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bonyolult, mert a leírásból nehéz elképzelni a látványt, az sem világos, hogy a "jó tíz centis lyuk" az átmérőjében vagy a falban levő mélységet illetően értendő-e. Kell egy megfelelően magas létra, aztán gipsz (+ esetleg homok), vízspriccelő flaska (vagy hasonló), valami spakni vagy kőműves kanál szerűség.
2018. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Maga a fal elvileg tégla, ez ilyen régi tégla társasház. Nincs semmi extra rajta, még ráadásul szigeteletlen is. Sajnos most nem tudom megmondani, hogy mibe lett konkrétan belefúrva a karnishoz, mert baromi magas a beltér és nem érek fel oda a kislétrával, ami most itthon van. Meg persze nem mi szereltük fel, hanem még a tulaj.

A tíz centis lyuk átmérőjében értendő. Még talán több is. Ahol a karnis talpa a falhoz volt ragasztva, ott kiszakadt a fal vele együtt, és a tipli is a karnis talpán maradt. Azt sem tudom, ezt a problémát hogy fogom megoldani, mert tele van nyomva valami ragasztóval, talán le se tudom robbantani róla...

2018. febr. 21. 22:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az létezik, hogy a tégla szétporlad a falban? Mert a gitárkonzolom is a téglába volt belefúrva, mégis ugyanígy kicsúszott tiplistül, én ilyet még nem láttam!
2018. febr. 21. 22:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ha így jobban átgondolom, ez valahogy úgy nézhetett ki, hogy az a karnis egyszer már lezúgott onnan és nemes egyszerűséggel visszaragasztották valami építési vacakkal :D
2018. febr. 21. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:
a gitár lehet pont a téglák közé lett fogatva, ezért "porladt"
2018. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!