Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mesterek, dryvit polisztirol...

Mesterek, dryvit polisztirol ragasztóra beltéri glett mehet?

Figyelt kérdés

Szép napot!


Szóval a fő problémám az, hogy pár helyen meg jelent néhány repedés. Ez újonnan vakolt fal. Ha leglettelem és festve lesz, attól félek megint előjönnek a repedések. (picit nagyobb mint a hajszál repedés)

Ha dryvit hálózom és a hozzá való polisztirol ragasztóval leglettelem a falakat simára, utána a normál beltéri glettel átmegyek rajta majd csiszolás után lefestem, akkor van rá esély, hogy lepattog a polisztirol ragasztóról a fehér glett anyag a festékkel együtt?

Tudom van az a méter széles üvegszövet beltéri gletthez, de nem vagyok az ilyenek híve.

Ez a dryvit háló polisztorgletteléses téma működhet? Esetleg csináltál vagy láttál már ilyet?



2018. febr. 25. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A hálót felrakhatod a glettel is. Úgyis 2x kell glettelni.
2018. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ragasztóval rakod a hálót arra 1 réteg vastag, 1 réteg vékonyglett. De én a glettágyat javasolnám inkább.

Szóval vastagglettel ágyazod a hálót. Majd még 1 réteg vastag, majd 1 réteg vékonyglett és parádés a végeredmény.

Sokszor csináltuk már sose volt baj vele. A lakásomban is ez a rendszer van.

Vastag glettnek a Baumit Finofill anyagát javaslom, vékonynak Rigips Rimano Plus-t :-)

2018. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, és annyival kiegészíteném, hogy maradj rendszerben!

Ha Baumit akkor vastag Fino Fill vékony Fino Bello. Ezt javaslom én is.

Ha Rigips akkor vastag 6-30-as vékony Rimano + A.

2018. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fino bello hátránya a rimano plus-al szemben, hogy nehezebb vele dolgozni, mert jobban "tapad"

A finofill viszont mindenben veri a 6-30-ast. Rendszer ide vagy oda, gletteknél ez nem igen számít, a legjobb verzió a Finofill/Rimano plus kombináció ;-)

2018. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves Uraim!


A rendszerben történő anyagfelhasználás az-azt jelenti, hogy EGY gyártó által javasolt termékcsaláddal, megfelelő rétegrendben történő felhordással végzem el a munkálatokat.

Egyébként a Fino Fill és Fino Bello kombinációja tökéletes, semmilyen tapadás nem tapasztalható!

Javaslatom a kérdezőnek:

Üvegszövetháló beágyazása Fino Fillbe min.4mm vastagságban, majd Fino Belloval átglettelni 1 vagy 2 soron!

2018. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Uram!

Próbáld ki egymás után ugyanazon felületre a 2 anyagot és meglatod mennyivel nehezebb a belloval dolgozni. Hidd el, tapasztalatból beszélek.

2018. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Uram!


Nem tudom mikor használtál utoljára fino bellot?

A gyártó cég kb. 1,5-2 éve változtatott a receptúrán.

A probléma az volt, hogy ha 2 rétegben használtad a bellot, akkor a második sornál nagyon szívott az alsó réteg, és "torzsásodott" a második réteg.

Most több víz-visszatartó anyagot tartalmaz a glett és így ki lett küszöbölve ez a jelenség! Ezt bekeveréskor különbségként úgy tapasztalod, hogy ásztatáskor nehezebben veszi fel a nedvességet, nehezebben ázik át a vízbe beleszórt glettanyag. Lehet, hogy egy kicsit puhább lett a glett, de ez megint csak az előnye lett szerintem! Én folyamatosan tesztelem az anyagokat!

2018. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Való igaz nem mostanában használtam bellot, pont az általad leírt probléma miatt. A rimano plus bevált ezért nem változtattunk rajta. De teszünk egy próbát ismét :-)
2018. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!