Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alu vezeték átkötéséhez...

Alu vezeték átkötéséhez (átváltásához) mi a jobb megoldás nyomólemezes sorkapocs vagy Wago vezetékösszekötő?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy a lakásba az elosztótól alu vezetékek vannak (tudom jönnek az ötletek húzassam át rézre) eddig se volt vele semmi gond de tudjuk nem kis cécó teljesen át vezetékelni. Egyenlőre annyit akarok javítani rajta hogy az elosztódoboznál mindent lecserélek még a dobozt is és bővítésként fi relé is kerül a rendszerbe. Na szóval a lakás felé menő alu vezetékeket kellene normális csatlakozóba bekötni ami normál esetben nulla és föld híd lenne ha jól látom ezekben pont nem kapni nyomólemezes verziót, ha ilyen sorkapcsot használok akkor esetleg még egy hídkapocs kell mellé az már mehet rézvezetékkel: [link] vagy volna a Wago vezetékösszekötő, kinek van tapasztalata ez rugósan szórít, ez lenne e jobb a nulla és a védőföld vezetékek bekötésére annyit nyernék hogy ez hídkapocs egyből?: [link] természetesen mindkét esetben Wago pasztát is használnék.

#villanyszerelés #alu vezeték bekötése #nyomólemezes sorkspocs #wago vezetékösszekötő #Wago paszta
2018. febr. 26. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nyomó lemezes sorkapocs (csoki) van, csak így is kell keresni/kérni a boltokban: [link]

Sorkapocs két felébe mehet réz/alu, mivel ez nem vörösréz, hanem sárga.

A linkelt wagoval is megoldható. Mindkettővel megoldható az összekötés. Talán az utóbbival egyszerűbben megoldod.

2018. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi az elöző választ én is nyomólemezes sorkapocsról tettem fel linket, két dologra szeretnék a konkrétabbat tehát nyomolemezezes dologban sajnos nincs híd ebből ugye további varia van, a Wago azért lenne igéretesebb mert az egyből hídkapocs is csak nem tudom ezek a Wago összekötők elég erősen megszorítják e a bezezéket jelen esetben alu vezetéket?
2018. febr. 26. 11:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Az a wago sodrott vezetékhez nem jó, csak tömörhöz. Ha a réz sodrott akkor ez kell : [link]
2018. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs benéztem, ugyan az :)
2018. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elèg erős a wago. Ha nem bízol benne, vegyèl egyet ès próbáld kihúzni a berakott vezetèket ( ne görbèt).
2018. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi még egy kérdés Wago összekötőbe mehet a sodrott rézvezeték vagy nem mert arra akarom az elosztónál átváltani vagy előtte érvéghüvelyezzem? Egyébkén a Wago pasztás videónál ha jól emlékszem sodrott vezetéket is dugnak bele.
2018. febr. 26. 14:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Abba a linkelt wagoba bármit pakolhatsz. Mehet a sodrott is simán, èrvèg nem kell.
2018. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A 3as hozzászoló írta hogy a Wagoba a sodrott vezeték nem mehet, talán a hajlékony az nem, ha jól sejtem. Amúgy ebben a villanyozásban 1-2 dologban vitatkoznék meg megy ez a duma kérdezzünk meg szakembert pl. a forrasztást is rengetegen alkalmazták persze nem egymás mellé téve a vezetéeket hanem összesodorva, nálam is vannak így rézvezetékek és egy szakavatott villanyszerelő is ezt alkalmazta a saját házánál, természetesen semmi gond vele.
2018. febr. 27. 17:04
 9/13 anonim ***** válasza:

"villanyozásban 1-2 dologban vitatkoznék"

Nem érzed, ez milyen égő? Én is mentem már hetvennel a hatvanas tábla hatálya alatt, és nem lett se nekem, se másnak baja. És? Akkor mindenki mehet mindenhol, amennyivel tud? A forrasztás erősáramú berendezésekben 97 óta külön követelményekkel együtt alkalmazható csak. Fel tudod mutatni a külön követelményeknek megfelelést? Ha leég a házad, csak maga a forrasztott kötés elég ok lehet arra, hogy a biztosító ne fizessen. Ja, egyébként a védővezetőt meg egyáltalán nem szabad már forrasztással kötni, külön követelmények teljesülése ide vagy oda.

2018. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elosztódoboznak ha alumínium vezeték van, akkor veszel FKA elosztót. (Igen, még mindig van, fogalmam nincs honnan szedik elő, szerintem már régóta nem gyártják)

Csavar ahogy régen, most sincs hozzá, külön kell venni hozzá!

Avagy a többi elosztóban, csavaros sínbe a csavar alá úgy dugod be a vezetéket, hogy azt visszahajtod, duplára. Kétszer olyan hosszan pucolod meg, majd félbehajtod egy fogóval, és érzéssel húzod meg a csavart, ennél is, nyilván a a sodrott vezetéknél kell érvéghüvely.

A forrasztott kötésnél pedig én merem feltételezni, hogy a szakavatott villanyszerelő sem az elosztóban kötötte sodorva az összefutó nulla, föld vezetékeket, hanem a kötődobozokban. Utoljára ilyet akkor csináltak, amikor gumman táblára fölcsavarozták a BS-eket. Amikor leborítasz egy régi gumman táblára felszerelt biztosítékhalmazt és mögötte van egy hüvelykujjnyi vastagságú nulla és föld kötés, arra rátekerve fél guriga szigszalag, ne az minden, csak az nem, amire esküdni lehet! :)

2018. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!