Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födémgerendás Salakbeton...

Födémgerendás Salakbeton födémet hogyan szigeteljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A mostani rétegrend lentröl felfele így néz ki:


Gipszkarton mennyezet


Hőtükör fólia


5cm ásványgyapot


Kb 10-15cm légrés


Födémgerendák (12-15cm plusz ennyi legrés a gerendák közt)


Deszkázat


Bár hiányossan, de fellelhető fólia


Salakbeton (4-6cm)


Van még 10cm szigetelőanyagom, amit arra tartogatok hogy két rétegben a födémre (salakra) terítem majd le, és páraáteresztő fólia, amit a szigetelésre terítek majd


Olvastam a pontos rétegrendröl, valahol azt írják hogy a salakbetonra rakni kell párazáró fóliát, valahol azt írják hogy nem szabad rakni..


Én leterítettem az egész födémet párazáró fóliával és azt tapasztaltam hogy par helyen elég párás, nyírkos a folia alatt, latszik a fólián hogy kicsapódott a pára..


Arra gondolok hogy ha a szigetelés tetejére megy a páraáteresztő fólia, akkor ebben az esetben felesleges a szigetelés alá a párazáró fólia...

Vagy rosszul gondolom?


Még azon agyalok hogy annak a salakbetonnak van e valami értelme, szerepe...!!??


Mert néhol alig 1-2cm van, mashol 4-6cm.. par helyen fel kellett törnöm, aztán ömlesztve vissza pakoltam... egy dologban látom hasznosnak... ami porhó, vagy nedvesség bekerül a padlástérbe, azt ez a salak felissza...

Szerintetek felszedjem??

Vagy maradjon, megis valamennyit szigetel az is??



2018. márc. 4. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:
az alapvető probléma az, hogy az a hőtükör fóliád nem ad neked teljes párazárást. Azt légtömören össze kellett volna ragasztani, akkor nem jutna át rajta a pára, így nem tudna átdiffundálni a födémeden/salakbetonodon és nem csapódna ki a fóliád alatt. Jelenleg a harmatpontod a leterített fóliád alsó síkján van azért, mert nincs rajta szigetelésed. Én tutira rajta hagynám a párazárást, sőt jól összeragasztanám, aztán rá a szigetelést, arra a páraáteresztőt és akkor nyertél. Persze igazán jó akkor lenne, ha ez a párazárás a gk álmenyód felső síkján lenne, de az a vonat már elment.
2018. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!