Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért folyik ki a mosógép...

Miért folyik ki a mosógép szennycsövéből a víz fürdés után?

Figyelt kérdés

Totál laikus kérdés, vállalom, ha lámer vagyok és "emberi mulasztás".


Valamilyen oknál fogva a mosógép a kádba ereszti a vizet, nem a neki kialakított szennycsövébe. Ne kérdezzétek miért, talán megszokás. Na most, ez a cső nincs lezárva, semmivel. Tehát nincs mosógép szifon beledugva.


Érdeklődnék, hogy a probléma ennek tudható be, és normális jelenség, hogy visszafolyik a víz, vagy pedig konstrukciós hiba, és fürdőszoba bontás?


Fürdés után sem mindig jelentkezik a probléma, de mostanában egyre sűrűbben. Kihúzzuk a dugót, és már folyik a víz. Eleinte csak akkor volt, ha úgy húztam ki, ha benne állok a kádban, de mostanában már akkor is van, ha kiszállok, és utána húzom ki a dugót. Tusoláskor, mosógép vízeresztésekor nincsen ez a jelenség soha.


Nagyon jó sport este 9-kor, 10-kor mosógépet cibálni és felmosni. :))


Fürdőszoba felújítást nem tudunk most bevállalni, de ha azt mondjátok, hogy konstrukciós hiba, akkor elkerülhetetlen lesz később. Ha azt mondjátok, hogy egy mosógép szifon megoldja a problémát, mert normális jelenség, akkor vállalom, hogy tulok voltam, és nem tömítettük be egy ilyennel.


Köszönöm!



2018. márc. 5. 21:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosítok (kicsit késő van már), nem a mosógép szennycsövéből folyik a víz, hanem az annak kialakított csőrendszerből folyik vissza, és a falból ki, amibe bele eresztené a mosógép a vizet.
2018. márc. 5. 21:47
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Biztos bennem van a hiba, de én még így sem értem, mi folyik ott. :) De biztos jön valami szaki, aki ebből kihámozza...
2018. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így első olvasatra csak arra az általános magyarázatra tudok gondolni, hogy a viszonylag nagy nyomással lefolyó kádvíz a nem teljesen áteresztő padlóösszefolyóhoz (ki tudja hol csatlakozik be a mosógépnek kialakított lefolyó) akkora nyomással érkezik, hogy ott a mosógép szennyvizének kialakított csövön visszafolyik. Ki kellene tisztítani a padlóösszefolyót.
2018. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom van a mosógép csöve, ami régi szokás szerint a fürdőkád oldalára van akasztva.

Illetve van egy szennyvíz csatlakozás kialakítva neki, ami nincs ledugózva és folyik belőle a víz kádürítéskor.

Kérdés, hogy hol a francban van ez a csatlakozó, hogy visszamegy addig a víz? Nálam minimum fél méterrel feljebb van a mosógép szennyvízcsöve, mint a fürdőkád lefolyója, így elképzelhetetlen a probléma.

De egyébként igen. A szifonban, amit oda szokás tenni a mosógép mögé, elvileg van egy golyó, ami megakadályozza a visszaáramlást, ugyanakkor ez a szerkezet sem nyomás álló, tehát ha akkora nyomás keletkezik a rendszerben, ez is kompletten lepattan, avagy kifolyik a csavarós fedele alatt a víz.

Összességében nem értem hogy fordulhat ez elő. Talán annyit tudok javasolni, hogy nézzétek meg nincs-e dugulásotok valahol, nem azért duzzad-e vissza ennyire a víz, ha nagyobb mennyiséget kap a cső.

Próbáld meg csak részben kihúzni a dugót és szépen lassan leengedni a vizet fürdés után.

2018. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (családi ház) régebben volt 1-2 ilyen alkalom. A probléma vagy dugulás vagy az,hogy tele van a "pöce" és így a központi lefolyó alacsonyabban van, illetve kisebb az ellenállás ott ezért ott könnyebben ki tud folyni. Így elsőre megnézném a pöcét(ha van). Ha tele van ,akkor szippantóst kihív. Ha nem ,akkor duguláselhárítás.
2018. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lightfeeder válasza:
Tegyél be egy mosógép szifont amiben van golyós bűzzár es máris nem fog tudni oda folyni a víz kb 1000ft
2018. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lightfeeder válasza:
A viz felfelé nem tud folyni a közlekedő edények elvén ha a mosógép kifolyasi pontja magasabban van mint a kádban a vizszint akkor nem mehet oda a viz, kiveve ha tobbszintes az épület es fentről is jön az áldás.
2018. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a mosógép a kádba ereszti a vizet, nem a neki kialakított szennycsövébe"

továbbá

"a falból ki, amibe bele eresztené a mosógép a vizet"


Én úgy gondolom, hogy a fali mosógép csatlakozó túlságosan alacsonyra került, továbbá a közös gyűjtőcső keresztmetszete túl szűk, vagy el van dugulva.

A mosógép leírásába le szokták írni, hogy minimum hány centi magasra kell rakni a lefolyócső végét. kb. 40 cm magasra.


Lehet kapni zárt mosógép szifont, amiből esélye sincs a víznek hogy kijöjjön.


Nyitott mosógép szifont egyáltalán nem találok a neten, azt inkább kondenzvíz elvezetésre, vagy boljler csepegő vízének az elvezetésére lehet használni.

2018. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!