Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konnektort hogyan kössem be?

Konnektort hogyan kössem be?

Figyelt kérdés

Nincs nullás kék szín csak fekete kábel aztán sárgazöld kábel.

Viszont az új konnektoron van 3 jelölés. Ha velem szemben van akkor bal oldalról van bekötve a fázis vagyis a fekete kábel aztán középett van a földelés jele és jobb oldalon ugye nincs jelzés. Na most én a földelést a földelés jelhez kössem be értelemszerűen ugye...viszont a jobb oldalra nemtudok mit bekötni ugyanis nincs több vezeték.

Hogyan csináljam?


2018. ápr. 5. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem földelés nélkül van 2 vezeték?

Az hogy milyen szinű nem jelent semmit, mert ha két vezetéket húztak akkor nem lényeg.

2018. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahogyan irtam. Az egyik fekete a masik sargazold
2018. ápr. 5. 16:42
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja ertem a hozzaszolasodat. Hmm azt kitudja... Most bekotottem igy: balra a fekete ajobbra pediga sargauold.

Fazisceruza ezt mutatja: bal lyukban vilagit,jobb lyukban semmi, a kiallo fem pöcökhöz értetve sem világít.

Jo ez igy?

2018. ápr. 5. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg jó.Másképpen nem tudod bekötni.
2018. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Müködöképes, de nem szabályos. A S/Z védöföld lenne, de akkor hiányzik a nulla. Utána kellene nézned/nézetned hova lett a 0?
2018. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor épült? Mert régebben azt tettek a falba amit éppen el lehetett csenni. Keresztmetszetet is megnézném, mennyire terhelhető!
2018. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a régi konnektor működött ezzel a két vezetékkel, akkor az új is fog, ha azokat az új konnektor két pólusához kötöd, a védőföldelést meg figyelmen kívül hagyod. Saját megnyugtatásodra érdemes lenne megkeresni a fali kötődobozt (ha onnan jön a vezeték) és megbizonyosodni arról, hogy ott is megtalálod a fekete+sárgazöld párost.
2018. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!