Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kültéri bejárati ajtó esetében...

Kültéri bejárati ajtó esetében az acél vagy a műanyag a jobb választás?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Acél biztonsági vagy masszív fa hevederzárral . Műanyagot kiégetik fél perc alatt és bent vannak az érdeklődők . Ez van az ablakoknál is , elöregszenek drágák és nem lehet sehogy felújítani ezeket .
2018. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

No én mondom a 3.választékot,a fát .Ma nem az az első szempont melyiket lehet előbb betörni.Már mind 5 ponton záródnak,ahova be akarnak menni,oda be is mennek .

Mivel kültéri ajtóról van szó,milyen a hőszigetelése .

A fa a legdrágább.Fémet lakásokra kevésbé vésznek,inkább hétvégi házakra .

2018. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fa.

:)

A műanyag mennyi? Nekem esztétikailag sem felelt meg a műanyag, most teljesen egyedi tervezésű, homokfúttüveges, egyedi színű meg minden, távnyitós felső ablakkal-szúnyoghálóval készül nekem 2 zárral, antik kilinccsel, 350 000 Ft.

2018. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A nem szabvány nyilászárók 30 % al drágábbak .

Egy szép müa.ajtó is 150 e körül van .A fa is itt kezdődik .

A fa ajtókat rendszeresen kezelni kell.

Ezek a normál kategóriásak,amit a válaszoló írt,az már luxus kategória .

2018. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy mik a szempontok.


Én azt mondom, hogy műanyag ajtó tartósabb és ma már minden színben, mintával és üvegezéssel lehet kapni.


A fa nyílászárókkal az a baj, hogy 3-4 évente le kell kezelni és 10-15 év alatt elöregszik.


A biztonsági ajtók pedig rosszabbúl hőszigetel és az se nyújt 100% védelmet.


Pl. Az eggyik ismerősöm tanyájára raktunk be egy komoly biztonsági ajtót 4 éve akkor az került 250e ft-ba.

Este 9 kor ment haza onnan és másnap reggel 6kor már betörtek oda és még az ajtót is el lopták úgy hogy körbe vésték

Két oldalról, oldalankénk 3db 40cm vassal is be volt fogatva a falba és körbe vésték a dübeleknél a falat is.


A rendőrök is csak pislogkak mikor meglátták.

2018. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5: Hát nem tudom, belvárosi 120 éves házakban lakunk eredeti fa nyílászárókkal, és most is csak azért cseréltetem, mert már van hőszigetelt. 120 év alatt nem öregednek el.
2018. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
... ja meg mert festeni kéne, meg új zár kéne, mert az elromlott, és akkor már legyen komplett.
2018. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5: Nem lehet, hogy az volt a probléma, hogy házi barkács csapat rakta be az ajtót?...
2018. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"120 év alatt nem öregednek el."

A mi házunk 98 ban épült béfá ablakok lettek beépítve és 2012 be kellett cserélni őket mert annyira elvetemedtek.


A régi 100 éves keményfáből készült nyílászárót meg nem lehet összehasonlítani a mostani fenyő nyílászátóval.


Ha pedig keményfából csináltat az ember annak az árából vesz 3 műanyagot.

2018. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ráadásul amit ráköltesz abból még vehetsz mégegy ajtót mert a 7dl solidon 3800ft egy ajtóra kell kettő dobozzal az 7600 +a festő munkadíja. Ez 3-4 évente akkor 16 év alatt kifizetsz a karbantartásra egy új ajtó árát.
2018. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!