Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kőzetgyapottal lehet vályogház...

Kőzetgyapottal lehet vályogházat szigetelni? Most akarjuk a házat kívülről rendbe rakni. A fal itt ott elég csúnya és hogy kívülről is szép legyen erre gondoltunk. Olyanok válaszát várom elsősorban akik már csinálták minden tipp jöhet.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom ,kőzet gyapot nem kivülre való szigetelő
2018. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Van a falak alatt vízszigetelès? Talaj víz milyen mèlyen van?

A kőzetgyapot jó lenne, de a nemesvakolat már kevèsbè.

2018. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
2018. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Valyoghazat nem nagyon erdemes szigetelni, foleg ha mashol nem tud szellozni a fal. Nekunk 3 cm nikecel lett felteve kivulrol, szinten azert, mert eleg ronda volt a fal. Ugyan igy egy masik ismerosomnel is.
2018. ápr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hungarocellel még véletlenül sem akarom mert rengeteg rosszat halottam róla.Igen tudom hogy magába is jó és hogy nem kellene szigetelni de mivel kicsit pofásabbá akarom tenni ezért gondoltunk a kőzetgyapotra.A falak alatt nem tudom hogy van-e vízszigetelés de én szerintem nincs. Alulra milyen szigetelést érdemes rakni a falhoz hogy még szellőzőn is ? Kívülre nem jó a kőzetgyapot ?
2018. ápr. 14. 07:56
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
A kőzetgyapot jó. De azzal hogy eltakarod a problémát semmit se oldasz meg. Még jobban fogja nyomni a nedvességet a fal befele.
2018. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vizesedik a fal hála istennek nincs semmi ilyen baja.Csak jó lenne a falat rendbe rakni.
2018. ápr. 14. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk is régi vályog házunk van tégla alappal.Nem vizes.Nekünk dryvit háló van és nemesvakolat.Szigetelést nem javasolt s kőműves, még kőzetgyapotot sem mert tapasztalata szerint akinek megcsinálta mohás lett a fal mivel magába szívja a vizet.Nah most gondolhatod, akkor az a falnak sem tesz jót.Nikecelt meg főleg nem ajánlott.


Egyedül a nád jó mint szigetelő anyag a vályogra.

2018. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah lemaradt, nekünk a háló a kisebb repedések miatt került a falra meg az egyenetlenségek miatt.Teljesen sima falad nyilván nem lesz mert vályog, de nagyon sokat tudtak rajta javítani.
2018. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!