Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » VEKOP igényléshez a használatb...

VEKOP igényléshez a használatbavételi engedélyt hol tudom beszerezni egy régi ház esetén?

Figyelt kérdés

A VEKOP (Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program) kapcsán van kérdésem. A házam energetikai felújításához (külső szigeteléshez) szeretném igénybe venni a kamatmentes kölcsönt. Az útmutató szerint csak legalább 180 napnál régebbi használatba használatbavételi engedéllyel vagy hatósági bizonyítvánnyal lehet igényelni.


A házat bővítem is egy szobával, de benne lakom most is. E-naplóval elkezdődött a bővítés. A VEKOP-ot csak a meglévő/régi épületrészre terveztem felvenni, hiszen csak lakott épület korszerűsítése engedélyezett. A majd elkészülő, bővített lakóházra meg nem igényeltem meg az új használatbavételi engedélyt.


A kérdések:

Lehet így pályázni a VEKOP-ra?

Ha igen, akkor honnan tudom a házamra (ami a 70-es években készült) a korábbi használatbavételi engedélyt elkérni?

Az önkormányzatnak van ilyen papírja a házról, amit ki tudnék kérni?

A régi használatbevételi engedély (ha van ilyen) érvényes addig amíg az újat megkapom?



Kizáró okok az erre vonatkozóan a VEKOP leírásában:

- olyan ingatlan vonatkozásában,

a) amely nem rendelkezik a hitelkérelem benyújtását legalább 180 nappal megelőzően jogerőre emelkedett használatbavételi engedéllyel, vagy

b) amely a használatbavételre vonatkozóan nem rendelkezik a hitelkérelem benyújtását legalább 180 nappal megelőzően kibocsátott hatósági bizonyítvánnyal (hatósági határozat), vagy

c). amelynek használatbavételét a hatóság használatbavétel tudomásulvétele iránti eljárásában a hitelkérelem benyújtását legalább 180 nappal megelőzően nem vette tudomásul;


Köszönöm a válaszokat.



2018. ápr. 16. 10:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!