Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 30 éves ház csőrendszeréből...

30 éves ház csőrendszeréből folyó büdös csapvízzel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Édesanyám meg van róla győződve, hogy ez egy természetes folyamat, s most már életünk végéig ezt kell innunk.


Kérdéseim:

1. Valóban természetes folyamat történt-e?

2. Mit lehet csinálni ezzel az egésszel?

3. Van-e káros egészségügyi hatása ennek a penészes dohos szagú víznek úgy, ha felszerelünk víztisztító, vízlágyító berendezést?

4. Ugye, hogy igazam van, hogy más íze lesz a főzött ételnek, ha büdös vízből van.... Édesanyám szerint a fűszerezés úgyis elveszi az ízt. Hát én meg azt gondolom NEM! Mert éltem tisztított vízű házban és pontosan tudom, mit jelent a szagtalan víz és a szagos víz.



2018. ápr. 30. 10:23
 1/4 anonim válasza:
Nem olcso buli, de én biztos hogy kicseréltetném a csörendszert. Nekem nem lenne gusztusom inni belöle, vagy bármit fözni ha eleve büdös.
2018. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes szakembert megbízni a csővezeték vegyszeres átmosásával. /Azért szakembert, mert nagyon komoly kritériumai vannak./ Ha elöregedett a vezeték, akkor viszont a csőhálózat cseréjével orvosolható csak a probléma. Az én szüleim is pont így jártak. Sajnos a rengeteg vízkő és a kirakódott "hordalék" nem egészséges. Alapvetően nincs velük baj. Akkor lesz, ha ezek kiülnek a csőben és különféle organizmusok megtelepednek rajtuk. Jön az állott, enyhe mocsár szagú víz.

Anyuék műanyag csőre cseréltek, illetve beépítettek egy mechanikai szűrőt a bejövő ágra. Nagyon érdekes nézni. Kb. 3 hetente mosni kell benne a szűrőt olyan szinten elfeketedik.

2018. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor gyakorlatilag a mikroorganizmusok miatt, ha jól értem nem egészséges inni és főzni vele, az csak anyám válasza, hogy "ajj mi ezt már megszoktuk, jó ez nekünk, semmi bajunk nincs" . Hát oké, nyilván látszólag semmi bajuk nincs tőle, de semmiképp nem egészséges inni és amúgy csak azért tér ki a meló elől, mert drága és szét kell verni a házat. Hát jól van, akkor én ezentúl, veszem a 19 literes ballonos vizet, pumpával, és itthon szépen abból iszok és főzök. Sőt mivel kisgyermekek is vannak a rokonságban, nyilván ebből a vízből nekik inni amúgy még veszélyesebb.
2018. máj. 1. 10:51
 4/4 kovpet ***** válasza:
79%

Nem, ez nem természetes, akkor ihatatlan lenne az összes panel vize, azok is már több mint 30 évesek és milliók laknak bennük. Nyilván nem jó a büdös vizet inni. A víz szagtalan. A koszos, fertőzött víznek van csak szaga. A koszt nem érdemes fűszerezéssel kompenzálni, ez olyan, mintha a kocsi motorjából jövő rendellenes hangokat az autórádió bekapcsolásával kezelnéd és nem a szerelőhöz való bejelentkezéssel.


30 év nem sok, szerintem nem kell cserélni a csöveket, csak átmosni. De tényleg kellene szakember hozzá, ő majd megmondja és ad árajánlatot is.

2018. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!